1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Nörofelsefe Pdf indir

Nörofelsefe Pdf indir
0

Nörofelsefe pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Nörofelsefe kitap ile ilgili özet bilgiler. Nörofelsefe kitabı yazar Patricia Smith Churcland tarafından kaleme alınmıştır. Nörofelsefe kitabı 592 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 14 x 21 ebatında olan Nörofelsefe kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Nörofelsefe pdf oku, Nörofelsefe PDF yandex, Nörofelsefe PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Nörofelsefe PDF Oku

” Nörofelsefe, dış dünyanın zengin bir temsilinden ibaret hücreler yığını olan beynimizin nasıl çalıştığına ve ne yaptığına ilişkin sorulara yanıt arar: Zihinsel durumlar beyin durumlarıyla özdeş midir? Bilinçli yaşantılar fizyolojik olarak anlaşılabilir midir? Temsiller nedir ve bir beyin kendi dışındaki dünyayı nasıl temsil eder? Deneysel bulgulara sırt çeviren geleneksel felsefenin tersine, nörofelsefe yanıtları nörobilimde arar. Zihin-beynin nasıl çalıştığına ilişkin bir kuramın nörofizyolojik, etolojik ve psikolojik olguları içerecek biçimde her düzeyden deneysel olgularla sınırlandırılması gerektiğini savunan P. Churchland’ın bu kitabı Türkçe felsefe literatüründe mühim bir boşluğu dolduracaktır.

“Nörofelsefe, öncü nitelikte bir çalışma. Beyne ilişkin kavrayışımız arttıkça, felsefecilerin onun parçalarının işlevi ile ilgili daha çok şey bilme ihtiyacı doğarken nörobilimciler de gitgide daha fazla felsefi sorunlarla yüzyüze geleceklerdir. Bu kavrayışlı, canlı ve bilgilendirici kitap her iki yaklaşımı da güncel ve kolay okunabilir bir biçimde birleştirmiştir. “ –F.H. Crick, Salk Enstitüsü “Churchland içeriden birinin otoritesiyle yazıyor.”

– Philip Kitcher, Nature -”