1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Noktanın Sonsuzluğu 4.Cilt Pdf indir

Noktanın Sonsuzluğu 4.Cilt Pdf indir
0

Noktanın Sonsuzluğu 4.Cilt pdf indir, Tasavvuf türünde kaleme alınan Noktanın Sonsuzluğu 4.Cilt kitap ile ilgili özet bilgiler. Noktanın Sonsuzluğu 4.Cilt kitabı yazar Lütfi Filiz tarafından kaleme alınmıştır. Noktanın Sonsuzluğu 4.Cilt kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2000 ile basılmıştır. ebatında olan Noktanın Sonsuzluğu 4.Cilt kitabın Pan Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Noktanın Sonsuzluğu 4.Cilt pdf oku, Noktanın Sonsuzluğu 4.Cilt PDF yandex, Noktanın Sonsuzluğu 4.Cilt PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Noktanın Sonsuzluğu 4.Cilt PDF Oku

Kulluğunun son noktasına gelen insan hiçtir ve Hep’e aynı olmuştur. Hep, kendini hiçe ulaşan kulunda görmeye başlar.

Zatı saygınlığıyla Allah, sonsuz bir deniz. İnsan ise o denizden alınmış bir damla su gibidir. O damlanın denizden alındığının ve aslının su olduğunun bilinmesi mühimdir ki bu da denizdeki ve damladaki zatın, yani hakikatin faklı olmaması demektir.

An denen nokta, aşk noktasıdır. O noktanın verdiği hareketle dolaşma, gezinme ve uzaklaşma olunca, zaman kavramı görülmektedir. O noktada ne derinlik, ne uzunluk mevcuttur ama uzaklaşılınca zaman ortaya çıkmaktadır.

Tevhidde biren başka bir şey yoktur. Her şey birin bir başka bire eklenmesiyle görülmektedir. Burada görülen fazlaluk, birin aynalardaki görüntüsünden başka bir şey değildir.

Elh-i tevhid bilerek, Allah için çalışır. Diğerleriyse kendileri için çalıştıklarını zannederek, bilmeden. Allah için çalışırlar.

“Noktanın Sonsuzluğu”, tasavvufun temel kavramlarını derinlemesine açıklayan bir kaynak kitaptır. Lütfi Filiz’in seneler süren sohbetleri, konuşmadaki akıcı üslup korunarak ve dilin anlaşılır olmasına özen gösterilerek hazırlanmıştır. Dört ciltten bir araya gelen kitabın son cildi Tevhid, Vahdet, Mürşit, Sohbet, Mürit, Seyr-i Sülük ve İnsan-ı Kamil konularını içermektedir.

Sayfa Sayısı: 606

Baskı Yılı: 2000

Dili: Türkçe
Yayınevi: Pan Yayıncılık