1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Nefesini Bilen Rabb’ini Bilir Pdf indir

Nefesini Bilen Rabb’ini Bilir Pdf indir
0

Nefesini Bilen Rabb’ini Bilir pdf indir, Tasavvuf türünde kaleme alınan Nefesini Bilen Rabb’ini Bilir kitap ile ilgili özet bilgiler. Nefesini Bilen Rabb’ini Bilir kitabı yazar Kubilay Aktaş tarafından kaleme alınmıştır. Nefesini Bilen Rabb’ini Bilir kitabı 13,5×21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Nefesini Bilen Rabb’ini Bilir kitabın Ciltsiz Selis Kitaplar tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Nefesini Bilen Rabb’ini Bilir pdf oku, Nefesini Bilen Rabb’ini Bilir PDF yandex, Nefesini Bilen Rabb’ini Bilir PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Nefesini Bilen Rabb’ini Bilir PDF Oku

“Nefes nedir?’ diye sorarsanız deriz ki; Nefes, Hakikat Sultanı’nın yüceliğinden dolayı, kötülükleri söndürmek için kalpteki ateşe hakîm kıldığı bir nurdur. Allah günde, yirmi dört bin defa nefes aracılığıyla seni ziyarete gelir, seninle alışverişte bulunur.” der Muhyiddin İbn-i Arabi.

 

Bu kitap, her an alıp vermekte olduğumuz nefeste saklı olan ruh hakikatinin farkına varmak ve bunu bizzat kişiyimızda deneyimleyip inşâ etmek niyetiyle kaleme alınmıştır. Tüm çalışmalarımızda olduğu gibi, bu çalışmada da, dinin ve kadîm öğretilerin kastettiği deneyimlenen ve ulaşılması gereken hakikati din dili üzerinden anlatıyoruz. 

 

Dinin bilgisini, fıkhını, edebiyatını yahut felsefesini ilahiyattan ve konunun uzmanı hocalardan öğrenebilirsiniz. Lakin bilginin ötesinde, kastedileni bizzat kişiyinızda deneyimlemek; yani ölmeden önce ölmekle ifade bulan bu deneyimsel dönüşüm, ayrı bir çabadır. Bu yol; bilgiyle işaret edilen, ama bilginin işaretiyle sınırlı olmayan bir bilgelik yoludur. 

 

Kitabın sonunda ve bunun bunun yanında dvd aracılığıyla sunduğumuz bir kısım kadîm nefes uygulamaları, Rahmani Nefes sarayının kapısının eşiği mahiyetindedir. Tekke usülleri ve esmalar aracılığıyla; kâdim şaman ritimleri, ney, bendir, kudüm ve tibet çanlarıyla uygulanan beden ve nefes teknikleri fakat Rahmani Nefes ile inşâ edilen sarayın Sultanı’na bir münacattır, O’nun kapısını çalmaktır.