1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Nah Kalkınırız Pdf indir

Nah Kalkınırız Pdf indir
0

Nah Kalkınırız pdf indir, Mizah Romanı – Öykü türünde kaleme alınan Nah Kalkınırız kitap ile ilgili özet bilgiler. Nah Kalkınırız kitabı yazar Aziz Nesin tarafından kaleme alınmıştır. Nah Kalkınırız kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2005 ile basılmıştır. ebatında olan Nah Kalkınırız kitabın Nesin Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Nah Kalkınırız pdf oku, Nah Kalkınırız PDF yandex, Nah Kalkınırız PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Nah Kalkınırız PDF Oku

Bilindiği üzere her ülkede azçok birbirine benzer yiğitlik ölçekleri mevcuttur. Kimi ülkede örneğin pazu gücü yiğitliğin göstergesidir. Sağlam yapılı insanlar yiğit sayılır. Kimi ülkede yiğitlik boyla bosla, pazu gücüyle değil, yüreklilikle ölçülür; gözünü budaktan sakınmayanlar yiğit sayılır. Kimi ülkede sözünü sakınmayanlar, eğriye eğri doğruya doğru konuşanlar yiğittirler. Kimi ülkede…

Ülkelerden birinde yiğitliğin ölçüsü taşaktı. Yiğitlik orda taşakla ölçülürdü. Böyle olunca o ülkede kadınlardan yiğit çıkmaz sanılırsa da, arada yiğit, hatta çok yiğit kadınlar da çıkar, böylelerinin taşakları olmasa bile, bunlara simgesel olarak “taşaklı kadın” denilir, bunlardan kimileri de “Amma taşaklı kadın!” diye övülürdü.

Erkeklerden yiğit olanlara “taşaklı adam” denilirdi ve adamların yiğitlikleri taşaklarının ağırlığına ve büyüklüğüne göre ölçülürdü. En üstün gösterenlere “taşağı altı okka” denilirdi. O ülkede taşağı altı okka olmak, başka ülkelerdeki “halk kahramanı” veya “devlet sanatçısı” veya “ulusal kahraman” olmak gibi bişeydi.