Pdf Kitap Arşivi

Mustafa Kemal-Ciltli Pdf indir

Mustafa Kemal-Ciltli pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Mustafa Kemal-Ciltli kitap ile ilgili özet bilgiler. Mustafa Kemal-Ciltli kitabı yazar Yılmaz Özdil tarafından kaleme alınmıştır. Mustafa Kemal-Ciltli kitabı 13,5 x 23 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Mustafa Kemal-Ciltli kitabın Türkçe Kırmızı Kedi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mustafa Kemal-Ciltli pdf oku, Mustafa Kemal-Ciltli PDF yandex, Mustafa Kemal-Ciltli PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mustafa Kemal-Ciltli PDF Oku

“Ey Türk gençliği! Birinci vazifen…”

Yılmaz Özdil’in “Türkiye’nin kurtuluş reçetesi Mustafa Kemal’in hayat hikâyesidir,” diyerek kaleme aldığı Mustafa Kemal, Kırmızı Kedi etiketiyle buluşuyor. Özdil’in kaleminden, Modern Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamı bunun yanı sıra Kırmızı Kedi Yayınları’nın 1000’inci kitabı.

Yılmaz Özdil yeni kitabında, Mustafa Kemal’in Osmanlı ordusunda görevli bir askerken -bilhassa 1.Dünya Savaşı’nda görev aldığı Çanakkale cephesinde- çeşitli cephelerde ve ardından Türk Kurtuluş Savaşı’nda emperyalist güçlere karşı kazandığı başarıları, kurduğu yeni cumhuriyetle gerçekleştirdiği “çağdaş” demokratik cumhuriyet idealini, kadın hakları başta olmak üzere sosyal hayatta gerçekleştirdiği reformları, eğitim-kültür-sanat-ekonomi-tarım-sanayi-gündelik yaşam ve diğer başka alanda hayata geçirdiği, dönemi için emsalsiz denebilecek başarıları kaleme alırken, gündelik yaşamından da kesitler sunuyor. 

Ayrıca Mustafa Kemal’in, sanatsever ve entelektüel kimliğini, hayvanseverliğini, doğa bilincini, çocuk sevgisini, kadın hakları hususunda sergilediği vizyonerliğini ve diğer olağanüstü ayrıntı kısmını neden sonuç ilişkisi içinde konu alıyor.      

Onun, ailesiyle, dostlarıyla, çocuklarıyla ve çocuklarla, yaşamına giren kadınlarla olan ilişkisini; cephede askeri yahut diplomatik temasta bulunduğu bireylere karşı “insan sevgisi” etrafında şekillenen barışçı tutumunu; ülkede gerçekleştirdiği kültür reformunun önemini; tüm dünya çapında “ezilen toplumlar” tarafından örnek alınan askeri ve siyasi başarılarını; bunların yanında en sevdiği yemekten en fazla dinlediği şarkılara, giyim tarzından sevdiği hayvanlara, hatta Türkiye’nin “çağdaş” ülkeler düzeysine geçebilmesi için gündelik yaşamda yaptığı ve yapılmasını arzuladığı davranışlara kadar eksiksiz ve insani yönleriyle bütüncül bir Mustafa Kemal portresi ortaya koyuyor. 

Bu kitapta, Mustafa Kemal’in çocukluğundan Kuvayı Milliye ruhuna, idam fermanından Kurtuluş Savaşı’na, Cumhuriyet’in kuruluşundan Mustafa Kemal’in kişisel ayrıntı kısmına, hizmetlileri ile olan diyaloglarından gece yaşamına ve yaşamında iz bırakan yakınlarına kadar birden fazla detayı bulacaksınız. 

Bugüne kadar hep Atatürk’ü okudunuz Yılmaz Özdil’in kaleminden Mustafa Kemal’i okuyacaksınız!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu