Pdf Kitap Arşivi

Mukaddime 1-2 Pdf indir

Mukaddime 1-2 pdf indir, Sosyoloji türünde kaleme alınan Mukaddime 1-2 kitap ile ilgili özet bilgiler. Mukaddime 1-2 kitabı yazar İbni Haldun tarafından kaleme alınmıştır. Mukaddime 1-2 kitabı 17×24 sayfadan oluşmakta olup 3. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Mukaddime 1-2 kitabın Ciltli Kaynak Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mukaddime 1-2 pdf oku, Mukaddime 1-2 PDF yandex, Mukaddime 1-2 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mukaddime 1-2 PDF Oku

Bulunması ve çevrilmesi dünyanın her yerinde coşkuyla karşılanan büyük düşünür İbni Haldun’un Mukaddime’sinin bilim dünyasına yaptığı katkı, bugün bile tartışılamaz.

Türkiye’de Aydınlanma denince akla ilk gelen Turan Dursun hem Mukaddime’yi en özgün kaynağından çevirmiş hem de esere okuru aydınlatıcı bir önsözle katkıda bulunmuştur.

Mukaddime’nin Bilimsel Önemi

İbni Haldun, 1377 senesinde kaleme aldığı Mukaddime’yi, 1382 senesinde Tunus Prensi’ne armağan etmişti. Eser, yazarın ölümünden önce de birkaç baskı birden yapmıştı. Yazar her seferinde yayımlanmış olan baskılar üzerinde düzeltmeler yapmış ve eserini en son 1402 senesinde, yani ölümünden dört yıl önce tashihe tabi tutmuştu.

Bu kıymetli eserin başında Tursun Dursun’ un uzun bir sunuşunun bunun yanında, eserin bilinmesinı kolaylaştıran bir de önsöz bulunmaktadır.

Ayrıca okura kolaylık sağlamak maksadıyla mevcudu ilk kez Türkçede bulunan özgün bir dizin de hazırlanmıştır.

Bunun bunun yanında eser, senelerca kütüphanenizin başköşesinde kalabilsin diye titiz bir baskıyla, büyük boy ve cilt kapaklı olarak tekrar yayımlanmıştır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu