1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Mucizevinin Arayışı Gurdjieff Öğretileri Pdf indir

Mucizevinin Arayışı Gurdjieff Öğretileri Pdf indir
0

Mucizevinin Arayışı Gurdjieff Öğretileri pdf indir, Parapsikoloji türünde kaleme alınan Mucizevinin Arayışı Gurdjieff Öğretileri kitap ile ilgili özet bilgiler. Mucizevinin Arayışı Gurdjieff Öğretileri kitabı yazar P.D. Ouspensky tarafından kaleme alınmıştır. Mucizevinin Arayışı Gurdjieff Öğretileri kitabı 552 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Mucizevinin Arayışı Gurdjieff Öğretileri kitabın 1. Basım Hermes Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mucizevinin Arayışı Gurdjieff Öğretileri pdf oku, Mucizevinin Arayışı Gurdjieff Öğretileri PDF yandex, Mucizevinin Arayışı Gurdjieff Öğretileri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mucizevinin Arayışı Gurdjieff Öğretileri PDF Oku

George Gurdjieff ile olan görüşmesini ve sonraki ilişkilerini anlatan Rus filozof P.D. Ouspensky’nin ölümünden sonra 1949 senesinde yayına giren bu kitap, Gurdjieff’in şuana dek yayına giren düşünce sisteminin en kapsamlı açıklaması olarak kabul edilir. Gurdjieff’in öğretileri bir çok modern takipçisi tarafından “temel ders kitabı” olarak kabul edilir ve bu kitap genelde yeni öğrencilere tavsiye edilir.

Kitap, Ouspensky’nin, kendi deyimiyle “mucizeyi aramak için” Doğu’ya yaptığı son geziden St. Petersburg’a dönmesiyle başlıyor. Kısa süre sonra, Ouspensky’nin tüm yaşamı boyunca zorlu bir biçimde aradığı tüm yanıtlara sahip olan gizemli Gurdjieff ile tanışır ve ezoterik okuluna katılır. Kadim çağlarda Doğu’da yaşanan belirli kendini geliştirme metotlarıni ve Dördüncü Yol olarak adlandırdığı yeni sistemi beş yıl boyunca aldığı biçimde aktaran Ouspensky; sistemin kozmolojik, ezoterik öğretilerini ve çeşitli alıştırmaları, bunun yanında etkilerini anlatıyor.