1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Mozaikleri ve Freskoları İle Kariye Müzesi Pdf indir

Mozaikleri ve Freskoları İle Kariye Müzesi Pdf indir
0

Mozaikleri ve Freskoları İle Kariye Müzesi pdf indir, İstanbul Prestij türünde kaleme alınan Mozaikleri ve Freskoları İle Kariye Müzesi kitap ile ilgili özet bilgiler. Mozaikleri ve Freskoları İle Kariye Müzesi kitabı yazar İlhan Akşit tarafından kaleme alınmıştır. Mozaikleri ve Freskoları İle Kariye Müzesi kitabı 22 x 22 sayfadan oluşmakta olup Kuşe ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Mozaikleri ve Freskoları İle Kariye Müzesi kitabın Ciltli Akşit Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mozaikleri ve Freskoları İle Kariye Müzesi pdf oku, Mozaikleri ve Freskoları İle Kariye Müzesi PDF yandex, Mozaikleri ve Freskoları İle Kariye Müzesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mozaikleri ve Freskoları İle Kariye Müzesi PDF Oku

Edirnekapı’da bir sokak içinde bulunan Chora Manastırı Kilisesi çok eski bir şapelin yerinde, bir manastıra bağlı olarak İmparator Justunianos tarafından yeni baştan yaptırılmıştır. Şehir surlarının dışında kalması sebebiyle manastıra, ‘surların dışında kalan’ manasına gelen Chora denmiş, ardından surların genişletilmesiyle içeride kalmasına rağmen manastırın adı bu biçimde anılmaya devam etmiştir. Kilise, Theodoros Metokhites tarafından tamir ettirilerek şimdilerde bile görenlerde hayranlık uyandıran mozaiklerle donatılmıştır.

 

Bizans’ın Palaiologos Devri sanatını en iyi biçimde görülmektediran bu kilisenin nefis mozaik ve freskolarını ve bunların hikayelerini kitabımızda siz değerli okurlarımıza en iyi biçimde sunmaya çalıştık. Müzeyi gezerken kitabımız ile rahatça mozaik ve freskoları takip edebilmeniz için, kronolojik bir sıra takip etmeden, dış narteksin solundan başlayarak bütün mozaikleri numaralandırdık ve atlamadan sırası ile verdik. Ayrıca mozaiklerin açıkladıği konuları da fotoğraflarınin yanlarına koyduk. Böylelikle mozaik ve hikayeleri bir bütünlük kazanmış oldu.