1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Modern Türkiye’nin Doğuşu Pdf indir

Modern Türkiye’nin Doğuşu Pdf indir
0

Modern Türkiye’nin Doğuşu pdf indir, Tarih türünde kaleme alınan Modern Türkiye’nin Doğuşu kitap ile ilgili özet bilgiler. Modern Türkiye’nin Doğuşu kitabı yazar Bernard Lewis tarafından kaleme alınmıştır. Modern Türkiye’nin Doğuşu kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2008 ile basılmıştır. ebatında olan Modern Türkiye’nin Doğuşu kitabın Arkadaş Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Modern Türkiye’nin Doğuşu pdf oku, Modern Türkiye’nin Doğuşu PDF yandex, Modern Türkiye’nin Doğuşu PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Modern Türkiye’nin Doğuşu PDF Oku

Türklerin tarihe karşı giriştikleri yarış

Ünlü otorite Bernard Lewis’in Türklerin son 250 yıldaki tüm çağdaşlaşma çabalarını tek bir ciltte ayrıntı kısmıyla anlatıp yorumlayan klasik eseri, yazar tarafından güncellenmiş orijinal III. edisyondan çevirisiyle günümüz Türkçesinde.

Princeton Üniversitesi Yakındoğu Etüdleri profesörü Bernard Lewis, bu güncellenmiş klasik kaynak kitabında Türklerin son 250 yıldaki çağdaşlaşma macerasıni geniş bir kaynakçaveyayanarak yetkinlikle yorumluyor.

Türk milletinin bin yıl önce Çin’den vazgeçip İslamiyet’e yöneldiğinde başlamış olan batıya doğru yürüyüş, şimdi İslamî mirasın büyük bir bölümünden vazgeçerek Avrupa’ya yönelmiş ve yönetimde, toplumda ve kültürde Avrupaî yaşam tarzını benimseyip hayata geçirmek üzere kesiksiz, kararlı bir çabayı doğurmuştur.

Daha önce Türkçede yayınlanmamış güncel yeni ek bölümde Lewis, eserin ilk yayına girdiği 1961 senesinden bu yana geçen 47 yıldaki gelişmeleri; Soğuk Savaş döneminin sona erişi, Türkiye’nin NATO kullanıcı hesabı, Avrupa Birliği adaylığı ve Ortadoğu’daki ABD politikalarına reaksiyonlarını Radikal İslam tehdidini de göz ardı etmeden sağlamaktadır.

Modern Türkiye’nin Doğuşu konunun duayeninden, son 250 yılımızı; Osmanlı İmparatorluğunun duraklama zamanından bu yana Türk çağdaşlaşma tarihini, Cumhuriyetin ilk ve engebeli senelerını anlamlandırmak için başvurulabilecek güncellenmiş ve mühim bir kaynaktır.
(Tanıtım Yazısından)

Sayfa Sayısı: 728

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Arkadaş Yayıncılık