1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Mitos’tan Logos’a Pdf indir

Mitos’tan Logos’a Pdf indir
0

Mitos’tan Logos’a pdf indir, türünde kaleme alınan Mitos’tan Logos’a kitap ile ilgili özet bilgiler. Mitos’tan Logos’a kitabı yazar Ali Canip Olgunlu tarafından kaleme alınmıştır. Mitos’tan Logos’a kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Mitos’tan Logos’a kitabın Çalıkuşu tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mitos’tan Logos’a pdf oku, Mitos’tan Logos’a PDF yandex, Mitos’tan Logos’a PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mitos’tan Logos’a PDF Oku

Arka Kapak Yazısı

 

 

Mitos, söylenen, duyulan yahut hayal ürünü olan sözlerdir. İnsanların gördüklerini ve duyduklarını anlattığı aktarım ürünleri olmakla birlikte; insanoğlu kendinden de bir çok ilaveler yapabilmiştir. Mitos, mitolojinin hayali olay örgüsüdür.

Logos ise, “Gerçeğe dayanan söz” anlamını karşılar. Logos, gerçeğin dile gelmesidir. İnsan bedeninde ve ruhunda bir logos bulunduğu gibi, evrenin ve doğanın da logosu mevcuttur. Logosun (gerçeği bulmanın) mitolojideki görevi “Neyin ne anlatmak istediğini” bilmektir. Logos ile söz, hayal ürünü olandan arındırılarak gerçekliği sergilenir.

Tüm kültürler kendi dinleri, kahramanları tarihleri ve benzeri unsurlara ilişikin anlatıları barındıran kendi mitlerini zamanla geliştirmişlerdir.

Apollo, Hades, Poseidon, Afrodit, Zeus, Herakles, Athena, Nemesis, Orfeus, Artemis gibi mitolojik kahrammanların, günümüze kadar uzanan enteresan hikayelerini en etkin kalemden bu kitapta okuyacaksınız.

Ayrıca insanoğlu’nun şimdiki bulgulara göre ilk dini merkezi olan Göbeklitepe alanı ve Göbeklitepe figürlerinin anlamları yine bu kitapta.

Mitos’tan Logos’a / Mitlerin Çözümlemesi bu hususta bir kaynak eser niteliği taşıyor.