1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Mitolojik Aşk Hikayeleri Pdf indir

Mitolojik Aşk Hikayeleri Pdf indir
0

Mitolojik Aşk Hikayeleri pdf indir, türünde kaleme alınan Mitolojik Aşk Hikayeleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Mitolojik Aşk Hikayeleri kitabı yazar Adem Suad tarafından kaleme alınmıştır. Mitolojik Aşk Hikayeleri kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Mitolojik Aşk Hikayeleri kitabın Mavi Çatı Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mitolojik Aşk Hikayeleri pdf oku, Mitolojik Aşk Hikayeleri PDF yandex, Mitolojik Aşk Hikayeleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mitolojik Aşk Hikayeleri PDF Oku

Aşk, varoluştan bu yana, insan yaşamındaki önemi korumuş ve yüceleştirilmiş bir duygudur. Birçok inanışta kutsal olan aşkın, mitolojide de mühim bir yeri mevcuttur. Tüm Anadolu ve Akdeniz coğrafyasına yayılmış olan çeşitli topluluklara ait mitolojilerde, aşka dair söylemler çoktur. Bu söylemler, iki ana grup altında toplanabilir: Tanrıların ve ölümlülerin aşkı.

Her iki tema da sanatçılar tarafından etraflıca işlenmiştir. Özellikle, kökeni Anadolu ve Akdeniz dünyası olan Yunan mitolojisinde, mühim bir yer tutar. Bu mitolojinin bu hususta en fazla işlenmiş tanrısı Zeus’tur. Tanrıların tanrısı, tanrıların babası, büyüğüdür Zeus. Yağmuru yağdıran, göğü gürleten, şimşeği çakıp savurandır. Zeus, hakka dayanan insanca bir düzenin kurucusu ve koruyucusu sayılır. Bunun bunun yanında onun çapkınlıkları ve karısı Hera’nın kıskançlığı da dillere destandır.