Pdf Kitap Arşivi

Mitoloji: Kahramanın Yolculuğu Pdf indir

Mitoloji: Kahramanın Yolculuğu pdf indir, türünde kaleme alınan Mitoloji: Kahramanın Yolculuğu kitap ile ilgili özet bilgiler. Mitoloji: Kahramanın Yolculuğu kitabı yazar David Adams Leeming tarafından kaleme alınmıştır. Mitoloji: Kahramanın Yolculuğu kitabı 408 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 12,5 x 20 ebatında olan Mitoloji: Kahramanın Yolculuğu kitabın 1. Basım Say Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mitoloji: Kahramanın Yolculuğu pdf oku, Mitoloji: Kahramanın Yolculuğu PDF yandex, Mitoloji: Kahramanın Yolculuğu PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mitoloji: Kahramanın Yolculuğu PDF Oku

Mitoloji: Kahramanın Yolculuğu, bir çok kültürün mitlerindeki evrensel temalara vurgu yaparak mitoloji konusuna farklı ve etkili bir yaklaşım sunuyor. James Frazer, C. G. Jung, Karl Kerényi ve alanın ileri gelen isimlerinin, mitlerin evrensel anlam arayışımızda bütün toplumlara nasıl hizmet ettiğini gösteren metinlerine bulunduran bu antoloji, kahramanın doğumundan sınav ve arayışlarına, düşüş ve yükselişine, ölümüne ve yeniden doğumuna uzanan geniş kapsamlı bir mit araştırmasıdır.

Anlatımına gerçek karakterleri de dahil ederek mitlerin fiziksel olarak gerçek olduğu ve gerçek hayata uygulanabileceği teorisinin altını çizen Leeming, kadın kahraman mitlerinin bunun yanında Navajo, Endonezya, Hint, Çin ve Afrika masallarından örnekler sunuyor ve şöyle diyor: “Mitler, insanlığın hayalleri olarak da adlandırılabilir.”

Mitoloji: Kahramanın Yolculuğu, yalnızca bu engin konu ile ilgiliki detaylarını pekiştirmek isteyenler için değil, insan ruhunu daha iyi anlamak isteyenler için de temel bir kaynak niteliğinde.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu