1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Mistisizm ve Modern Fizik Pdf indir

Mistisizm ve Modern Fizik Pdf indir
0

Mistisizm ve Modern Fizik pdf indir, Parapsikoloji türünde kaleme alınan Mistisizm ve Modern Fizik kitap ile ilgili özet bilgiler. Mistisizm ve Modern Fizik kitabı yazar Michael Talbot tarafından kaleme alınmıştır. Mistisizm ve Modern Fizik kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Mistisizm ve Modern Fizik kitabın Omega tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mistisizm ve Modern Fizik pdf oku, Mistisizm ve Modern Fizik PDF yandex, Mistisizm ve Modern Fizik PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mistisizm ve Modern Fizik PDF Oku

Mistikler ve “idealistler” her zaman dünyanın bir yanılsama olduğudüşüncesini öne sürdü. Şimdi ise kuantum fiziği, bu inancı güçlendiren teoriler ortaya koyuyor.

Yakın zamana kadar, Newton gibi fizikçilerin deneysel yaklaşımları, dünyanın onu gözlemleyen insan bilinci olsun yahut olmasın var olduğu düşüncesini telkin ediyordu. Ama insanlık gerçeklikle alakalı asla objektif olamamıştır ve olamayacaktır. Tüm önyargılarıyla insan zihni her zaman, deneylerin en bilimsel aşamasında bile, gerçek nesnelliği ulaşılması imkânsız hale getirir.

Modern fizikçiler, gerçekliğin, ölçebildiğimiz ve açıkça gözlemleyebildiğimiz fiziksel dünyanın yasaları ile gözlemcilerin öznel bakış açısının bir birleşimi olduğunu belirtiyorlar. Evrenin bu “hepsel” görünümü ise, en derinlerimize yerleşmiş bütün bilimsel inançlarımıza meydan okuyor ve gerçekliği görme şeklimizi kökten değiştiriyor. Benzer görüşlerini Holografik Evren’de de dile getiren Michael Talbot bu kitabında evrene ve fiziğe dairkökleşmiş bütün inançları yeniden sorguluyor ve bilime “alternatif” bir bakışın mümkün olduğunu söylüyor.