Pdf Kitap Arşivi

Mısır Mitolojisi-Eski Mısır Tanrıları Tanrıçaları ve Mitleri Pdf indir

Mısır Mitolojisi-Eski Mısır Tanrıları Tanrıçaları ve Mitleri pdf indir, türünde kaleme alınan Mısır Mitolojisi-Eski Mısır Tanrıları Tanrıçaları ve Mitleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Mısır Mitolojisi-Eski Mısır Tanrıları Tanrıçaları ve Mitleri kitabı yazar Geraldine Pinch tarafından kaleme alınmıştır. Mısır Mitolojisi-Eski Mısır Tanrıları Tanrıçaları ve Mitleri kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Mısır Mitolojisi-Eski Mısır Tanrıları Tanrıçaları ve Mitleri kitabın Türkçe Say Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mısır Mitolojisi-Eski Mısır Tanrıları Tanrıçaları ve Mitleri pdf oku, Mısır Mitolojisi-Eski Mısır Tanrıları Tanrıçaları ve Mitleri PDF yandex, Mısır Mitolojisi-Eski Mısır Tanrıları Tanrıçaları ve Mitleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mısır Mitolojisi-Eski Mısır Tanrıları Tanrıçaları ve Mitleri PDF Oku

Eski Mısır modern insanın imgelemindeki yerini 19. yüzyılda yapılan ilk keşif ve kazılardan bu yana gitgide sağlamlaştırıyor. Eski Mısır’a duyulan hayranlığın nedenini mimarlık harikaları ve sanat eserlerinin bunun yanında mitolojik ve dinsel anlatılarda da buluyoruz. Sanduka Metinleri, Tapınak Metinleri ve Ölüler Kitabı gibi metinler aracılığıyla günümüze ulaşan bu anlatılar Eski Mısırlıların dünyayı algılayışına olduğu kadar kolektif bilinçaltına da ışık tutuyor. Geraldine Pinch Mısır mitleri, tanrıçaları ve tanrılarıyla alakalı ayrıntılı yorumlarını Mısır tarihi ve kültürüyle alakalı açıklamalarla destekleyerek siz değerli okurlarımıza uygun bir Mısır mitolojisine giriş kitabı sunuyor.

Mısır Mitolojisi mumyalar, binlerce yıllık lanetler, güçlü firavunlar ve gizemli piramiter gibi popüler kültür ikonlarının gerisinde neler yattığını öğrenmek isteyenler için çok uygun bir kitap.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu