1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Mısır Mitleri Pdf indir

Mısır Mitleri Pdf indir
0

Mısır Mitleri pdf indir, türünde kaleme alınan Mısır Mitleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Mısır Mitleri kitabı yazar George Hart tarafından kaleme alınmıştır. Mısır Mitleri kitabı 3. Basım sayfadan oluşmakta olup 2010 ile basılmıştır. Türkçe ebatında olan Mısır Mitleri kitabın Phoenix tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mısır Mitleri pdf oku, Mısır Mitleri PDF yandex, Mısır Mitleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mısır Mitleri PDF Oku

Antik Mısır mitolojisinin zengin panoraması, mezarlardaki çizimler, tapınak kitabeleri ve papirüsler aracılığıyla günümüze ulaşmışlardır. Mısır Mitleri; Heliopolis, Memfis ve Hermopolis yaratılış efsaneleri ile başlamakta ve Mısırlıların Dünya’nın başlangıcını açıklayabilmek için oluşturdukları düşünsel yapıyı tasvir etmektedir.

Kitapta bulunan mitler, Osiris’in öldürülmesi ve Horus’un intikamı, İsis ve yedi akrep gibi tanrılar ile ilgiliki hikâyelerden; Kazazede Denizci ve Büyülü Ada gibi masallara kadar çok çeşitli konulara uzanmaktadır. Bu enfes ve keyifli hikâyeler sayesinde, Eski Mısırlıların inançları ve imgelemleri ile ilgili tam bir fikir sahibi olabileceğiz.

Dili: Türkçe
Yayınevi: Phoenix