1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Mimarlık Üzerine Pdf indir

Mimarlık Üzerine Pdf indir
0

Mimarlık Üzerine pdf indir, Mimari türünde kaleme alınan Mimarlık Üzerine kitap ile ilgili özet bilgiler. Mimarlık Üzerine kitabı yazar Adolf Loos tarafından kaleme alınmıştır. Mimarlık Üzerine kitabı 304 sayfadan oluşmakta olup Mat Kuşe ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Mimarlık Üzerine kitabın 1. Basım Janus Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mimarlık Üzerine pdf oku, Mimarlık Üzerine PDF yandex, Mimarlık Üzerine PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mimarlık Üzerine PDF Oku

Elinizdeki kitapta, mimarlık tarihinin belki de en kuvvetli yazarlarından biri, mimar Adolf Loos, olanca
dürüstlüğüyle yaşadığı mesleğini tanıtıyor. Loos’un mimarlık üzerine yazdıklarının büyük bir bölümünü bir araya getiren bu derlemenin önemi fakat okunduktan sonra anlaşılabilecektir. Bugüne kadar kulaktan kulağa aktarılarak tanınan Adolf Loos, artık “Süsleme suçtur” demeyecek dilimizde:

“On üç yıl önce bir uyarıda bulundum ve artık yeni süsleme icat edemeyeceğimizi açıkladım. (Düşmanlarım bundan kalkıp benim her tür süslemeye karşı olduğum anlamı çıkartıyorlar, oysa ben yalnızca her tür taklit malzemeye karşıyım.)

Adolf Loos, Otto Wagner, 1911

“Mies van der Rohe ve Le Corbusier gibi mimarlar yalınlığı ve denetimli lüksü ondan öğrendiler.”

Rowan Moore, The Observer, 2011