1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Mimarlık Öğrencisi misin? Pdf indir

Mimarlık Öğrencisi misin? Pdf indir
0

Mimarlık Öğrencisi misin? pdf indir, Mimari türünde kaleme alınan Mimarlık Öğrencisi misin? kitap ile ilgili özet bilgiler. Mimarlık Öğrencisi misin? kitabı yazar Havva Alkan Bala tarafından kaleme alınmıştır. Mimarlık Öğrencisi misin? kitabı 160 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 14,5 x 20,5 ebatında olan Mimarlık Öğrencisi misin? kitabın 1. Basım YEM Yayın tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mimarlık Öğrencisi misin? pdf oku, Mimarlık Öğrencisi misin? PDF yandex, Mimarlık Öğrencisi misin? PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mimarlık Öğrencisi misin? PDF Oku

Mimarlık ve tasarım eğitim hayatına başlayan genç tasarımcı adaylarının “halinden anlayan, derdiyle dertlenen” Prof.Dr. Havva Alkan Bala’nın “Mimarlık Öğrencisi Misin?” adlı yeni kitabı YEM Yayın’dan çıktı.
 
Mimarlık öğrencilerinin meslekleri ile tanıştıkları özellikle ilk yıl, bazı öğrenciler için çok sancılı geçer. Prof.Dr. Havva Alkan Bala, bu süreci yaşayan eski bir mimarlık öğrencisi ve yakında zamandan izleyen bir mimarlık hocası olarak hazırladığı kitapta genç tasarımcılara sesleniyor:

“Yaşadıklarınızı anlıyorum. Sakin olun, bocalamanız olağan, sorularınızın yanıtları var…”
  
Ardından da genç tasarımcılara dönüyor ve hem onların kafalarının içinde sürekli olarak yanıt aradıkları hem de çevrelerinde çok fazla karşı karşıya geldikları soruları sıralıyor; bulduğu yanıtları da içten ve yalın bir dille paylaşıyor:

“Mimarlık yetenek işi midir?  Çizim becerim yok, nasıl hazır bulunacağım? İç mimar mısın, yoksa dış mı? Okuldan sonra nasıl bir hayat var? Bu sorular uzayıp gider… Ama endişe etmeyin. Okul senelerınızda kendi yolunuzu bulmaya çalışacaksınız. Bu çabanız, okulun yalnızca nasıl öğreneceğinizi ve tek bir bilgi kanalından değil farklı alanlardan beslenerek nasıl gelişebileceğinizi öğreten bir yer olduğunu keşfettiğinizde sona erecek..”

Kitap yayına hazırlanırken, doğrudan ulaşmayı hedeflediği tasarım öğrencilerinin dünyasını doğru algılayabilme maksadıyla, grafik ve kapak tasarımı mimarlık eğitimini halen tamamlamış olan, genç tasarımcı ve illüstratör Hatice Kübra Karakaya tarafından; desenleri ise halen bir lise öğrencisi olan Ecem Ünlü tarafından çizildi. Böylelikle hem içeriği hem tasarımı hem de yaklaşımıyla “dikte eden, doğru yolu gösteren, mesafeli” bir kitap yerine “okuyucusunun cebinden ayırmayacağı” yalın, içten bir kılavuz olmasına çalışıldı.