Pdf Kitap Arşivi

Mimarlık Göstergebilimi Pdf indir

Mimarlık Göstergebilimi pdf indir, Mimari türünde kaleme alınan Mimarlık Göstergebilimi kitap ile ilgili özet bilgiler. Mimarlık Göstergebilimi kitabı yazar Umberto Eco tarafından kaleme alınmıştır. Mimarlık Göstergebilimi kitabı 15,5 x 23,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Mimarlık Göstergebilimi kitabın Daimon tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mimarlık Göstergebilimi pdf oku, Mimarlık Göstergebilimi PDF yandex, Mimarlık Göstergebilimi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mimarlık Göstergebilimi PDF Oku

Umberto Eco’nun “Mimarlık Göstergebilimi” Yayımlandı…

 

Umberto Eco’nun üç ayrı metninden bir araya gelen “Mimarlık Göstergebilim” başlıklı kitabı, Fatma Erkman Akerson’un çevirisiyle yayımlandı. Aykut Köksal’ın genel yayın yönetmenliğinde, mimarlık ve kent üzerine kuramsal kitaplar yayımlayan Daimon Yayınları’nın son kitabı olan “Mimarlık Göstergebilimi”, Göstergebilim dünyasının en yetkin adlarının başında bulunan Umberto Eco’nun kitabına yazdığı önsözde Fatma Erkman Akerson şunları dile getiriyor:

 

” Göstergebilim, özellikle Eco’nun incelemeleriyla, tüm kültür olgularına sistem kavrayışı içinden bakmakla birlikte, bu olguları dönemsel koşullara yerleştirmeye de başladı. Sonuçta, dilin ve edebiyatın bunun yanında tanıtımdan biyolojiye birden fazla alan göstergebilimin konusu halini aldı. Bunun bunun yanında, artık salt göstergebilimci olmak yetersiz kalıyor, mühim olan üzerinde bilgi sahibi olunan belli bir alanı ele alıp, bu alana bir kültür olgusu gibi bakabilmek. Tabii burada gözden kaçırılmaması gereken en mühim şey de, değişik alanlar için değişik göstergebilim modelleri kurabilmek.

 

Eco, çevirisini sunduğumuz bu metinde, mimarlığa göstergebilimin merceğinden bakıyor. Mimari göstergelerin kavramsal yapısının işlevlerle ilişkili olmasından yola çıkarak işlevlerin tanımına bir çok yenilik getiriyor. Kuşkusuz, mimari ile ilgiliki önbilgilerimizi de bir hayli sarsıyor.”      

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu