1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Mikrobiyota Pdf indir

Mikrobiyota Pdf indir
0

Mikrobiyota pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Mikrobiyota kitap ile ilgili özet bilgiler. Mikrobiyota kitabı yazar Ed Yong tarafından kaleme alınmıştır. Mikrobiyota kitabı 14 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Mikrobiyota kitabın Domingo Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mikrobiyota pdf oku, Mikrobiyota PDF yandex, Mikrobiyota PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mikrobiyota PDF Oku

“Bilim yazarlığının zirvesi.”

– BILL GATES –

 

“Etkisi bulaşıcı.”

– NEW YORK TIMES –

 

2017 Wellcome Kitap Ödülü Finalisti “Yılın En İyi Kitabı” Seçkilerinde

– New York Times, Guardian, Popular Science, Times, Economist, Buzzfeed, Kirkus –

NE“Hayvanlar evrimin kreması olabilir ama asıl pasta bakterilerdir.”

– ANDREW KNOLL –

 

İçinizde trilyonlar yaşıyor. Koskoca bir dünya, capcanlı bir kolonisiniz aslında. Sadece bağırsağınızdaki bakterilerin sayısı, galaksimizdeki yıldızların sayısından fazla. Yüzlerce yıl adlarını hastalıkla anmış olsak da artık bilinmekte: Mikroplar yaşamın Azrail’i değil, bekçisi. Trilyonlarca mikrop organlarımızı şekillendiriyor, bizi hastalıklardan koruyor, davranışlarımıza yön veriyor. Aşılara nasıl tepki verdiğimizden, çocukların aldıkları gıdalardan ne kadar beslenebildiklerine kadar, yaşamımıza çok derin ve geniş kapsamlı katkıları var. Artık kesinlikle bilinmekte ki mikropları göz ardı etmek, hayata anahtar deliğinden bakmak demek.

Bu kitap kapıyı ardına kadar açıyor ve bizi vücudumuzdaki akılalmaz evrenle tanıştırıyor. Ed Yong, bizleri kendimize çiçeği burnunda bir açıdan, nehirlere, ormanlara, mercan resiflerine baktığımız gibi bakmaya çağırıyor: bireylerden fazla, gelişen ekosistemler olarak. Mikrobiyota, dünyaya ve kendinize bakışınız milyon minik yoldan değiştirecek. Bu kitabı okuduktan sonra olabileceken bir “favori mikrop”unuz olacak.

 

 

 

Editör: Algan Sezgintüredi

Kapak Tasarımı:  Betül Güzhan

Sayfa Uyarlama: Bahadır Erşık