1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Meze Pdf indir

Meze Pdf indir
0

Meze pdf indir, Yemek ve Tatlı türünde kaleme alınan Meze kitap ile ilgili özet bilgiler. Meze kitabı yazar Gülhan Kaya tarafından kaleme alınmıştır. Meze kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2014 ile basılmıştır. ebatında olan Meze kitabın Hayykitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Meze pdf oku, Meze PDF yandex, Meze PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Meze PDF Oku

Meze, Ege ve Akdeniz mutfağının vazgeçilmezlerinden… Yüzsenelerdır sofralarının baş tacı oldu, özenle hazırlanıp süslendi, kimi zaman ara öğün kimi zaman da ana öğün olarak günü kurtardı!

Yıllarca restoran işletmeciliği yapmış Gülhan Kaya, Selanik göçmeni olan babaannesi Antik Şehriban’ın mutfağından ve özellikle mezelerinden fazla etkilenmiş ve onun tariflerini günümüze taşımayı hayal etmiş… “Yemek yapmak sanattır, resim gibi, müzik gibi… Resim sanatında nasıl renklerin armonisi, müzikte notaların melodisi varsa yemek sanatında sebzelerin, baharatların yani kullanılan tüm malzemelerin bir kokusu ve lezzeti mevcuttur. Resim gibi tabak tablo gibi tabak! Gerçekten yemek insanı olursanız sizde tablo gibi yemek uygulayabilirsiniz” diyor.

Yazarın en büyük aşkı mutfak! Duyguları ile beslediği meze tariflerini ve püf noktalarını bizlerle paylaşıyor. Kitapta, dört mevsim “meze” keyfini sürebilmeniz için pratik ve lezzetli 100 tarif yer alıyor. Bu tarifleri uygularken geliştirdiği özel sırlar da Meze’ye ayrı bir renk katıyor. Zeytinli, peynirli, otlu, meyveli, sebzeli, bakliyatlı, balıklı, turşulu, baharatlı mezeleri hazırlamak için ne bekliyorsunuz.

Sayfa Sayısı: 128

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Hayykitap