1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Mevlevi Nazif Dede – Divançe ve Risalesi Pdf indir

Mevlevi Nazif Dede – Divançe ve Risalesi Pdf indir
0

Mevlevi Nazif Dede – Divançe ve Risalesi pdf indir, Tasavvuf türünde kaleme alınan Mevlevi Nazif Dede – Divançe ve Risalesi kitap ile ilgili özet bilgiler. Mevlevi Nazif Dede – Divançe ve Risalesi kitabı yazar Nazif el-Mevlevi tarafından kaleme alınmıştır. Mevlevi Nazif Dede – Divançe ve Risalesi kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2013 ile basılmıştır. ebatında olan Mevlevi Nazif Dede – Divançe ve Risalesi kitabın Revak Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mevlevi Nazif Dede – Divançe ve Risalesi pdf oku, Mevlevi Nazif Dede – Divançe ve Risalesi PDF yandex, Mevlevi Nazif Dede – Divançe ve Risalesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mevlevi Nazif Dede – Divançe ve Risalesi PDF Oku

Son dönem Osmanlı tarihinde, Mevlevîliğin Şems kolunun ve Kalenderiyye meşrebinin temsilcilerinden birisi olan Şeyh Hasan Nazif Dede Efendi, eserlerinde Mevlevîliğin bugün pek konuşulmayan bâtınî meselelerini incelikle kaleme almıştır. Nazif Dede’nin yüksek eğitimi, irfanı ve ince zevkiyle coşkun ifadelere bürünen kelimeleri, okuyucuyu bambaşka bir dünyanın içine çekiyor.
Çalışmanın birinci bölümünde, vâridat kabilinden nutuklardan bir araya gelen Dîvânçe; ikinci bölümünde ise, genelde tarîkatlere, özel olarak da Mevlevî tarîkatine ilgi duyanlara klavuzluk edecek bilgilerin bulunduğu bir Risâle bulunmaktadır.

Hakîkat şehrine kesdirme yoldan gitmek istersen
Tarîk-i aşka gel bâb-ı Nazîf-i Mevlevî’den gir

Sayfa Sayısı: 165

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Revak Kitabevi