1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

Mevlananın Kedisi Pdf indir

Mevlananın Kedisi Pdf indir
0

Mevlananın Kedisi pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Mevlananın Kedisi kitap ile ilgili özet bilgiler. Mevlananın Kedisi kitabı yazar Can Aydoğmuş tarafından kaleme alınmıştır. Mevlananın Kedisi kitabı 228 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Mevlananın Kedisi kitabın 1. Basım İndigo Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mevlananın Kedisi pdf oku, Mevlananın Kedisi PDF yandex, Mevlananın Kedisi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mevlananın Kedisi PDF Oku

Can Aydoğmuş’la uzun seneler önce İstanbul’da, mahallemizin bakkalında karşımıza gelmişti. Bakkalımız Abbas Efendi’yle sohbetimiz ilgisini çekmiş olmalı ki beni tanımak istediğini dile getirdi. Bilgiye aç, Mevlâna’ya karşı muazzam bir ilgisi olan bu genç adamın ilk romanının Mevlâna öğretisiyle yoğrulmuş olması beni hiç şaşırtmadı. Sürükleyici, bilgi dolu, bir solukta okunacak bu eserin içeriği Hz. Mevlâna’nın öğretileriyle, düşünceleriyle, yaşantısıyla ve Mevlevî kültürüyle örtüşürken, bunun yanı sıra baştan sona hüsn-ü zanla yazılmış.
Hz. Mevlâna’nın merhametini, insan ve hayvan sevgisini görülmektediran, çok güzel, sürükleyici, elden bırakılmadan okunacak bir eser.

Hz. Mevlâna’nın 22. Kuşak Torunu
Uluslararası Mevlâna Vakfı Başkan Vekili
Esin Çelebi Bayru

Bir yandan göçmen bir ailenin üç nesli içindeki çatışmalar ile genç bir kızın annesinin baskılarından kurtularak kendi kimliğini keşfetme mücadelesini anlatan, öte yandan da dünyaya şimdilerden sekiz yüz sene önce yaşamış bir kedinin gözünden bakmamızı sağlayan çok boyutlu, tarihi zenginlik içeren bu kitap, New York’tan Konya’ya uzanan mistik bir yolculuk romanı…

Can Aydoğmuş yaşamını arada bir Tayland’ın bir köyünde, arada bir Kanada’da adını yalnızca iki kasaba halkının bildiği bir dağda, arada bir İstanbul’daki evinin balkonunda düşünerek, okuyarak, yazarak mânâ arayışıyla geçiriyor. Bu arayış bir gün Aydoğmuş’un yolunu uzun zaman önce bu coğrafyanın en mühim âlimi Mevlâna’yla kesiştiriyor.

Yazarın gençliğinde başından geçen sıkıntılı olaylar, edebiyatı kurtarıcısı, bir yol haritası gibi görmesinin en büyük sebebi.

Mevlâna’nın Kedisi onun ilk edebi eseri değil; fakat kendi tanımıyla “herkesin okuyabileceği ilk edebi eseri”.