Din Kitapları

Mesnevi’nin Ruhu – On Sekiz Beyit Şerhi Pdf indir

Mesnevi’nin Ruhu – On Sekiz Beyit Şerhi pdf indir, Tasavvuf türünde kaleme alınan Mesnevi’nin Ruhu – On Sekiz Beyit Şerhi kitap ile ilgili özet bilgiler. Mesnevi’nin Ruhu – On Sekiz Beyit Şerhi kitabı yazar İsmail Hakkı Bursevi tarafından kaleme alınmıştır. Mesnevi’nin Ruhu – On Sekiz Beyit Şerhi kitabı 168 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Mesnevi’nin Ruhu – On Sekiz Beyit Şerhi kitabın 1. Basım İnsan Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mesnevi’nin Ruhu – On Sekiz Beyit Şerhi pdf oku, Mesnevi’nin Ruhu – On Sekiz Beyit Şerhi PDF yandex, Mesnevi’nin Ruhu – On Sekiz Beyit Şerhi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mesnevi’nin Ruhu – On Sekiz Beyit Şerhi PDF Oku

İsmail Hakkı Bursevî’nin kaleme aldığı Rûhü’l-Mesnevî (Mesnevî’nin Ruhu), açıklamalarındaki özgünlük ve derinlikle Mesnevî-i Şerîf şerhleri içinde değişik bir yere sahiptir. Elinizdeki kitap, bu kıymetli eserde bulunan ilk on sekiz beytin şerhini sadeleştirilmiş hâliyle bir arada sunuyor.
Mesnevî-i Şerîf’in özü olan on sekiz beytin şerhi, İsmail Hakkı Bursevî’nin şerh usulünün inceliklerini açık bir biçimde gösteriyor; Mesnevî’nin güzelliklerini ve tasavvuf geleneğinin engin manalarını gözler önüne çıkarıyor.

“[On sekiz beyit] Asıl âlemlerden bu dünyaya gelme ve bu dünya çapından da asıl âlemlere yükselme esnasında geçen hadiseleri açıklamaktadır. On sekiz beyit olmasının nedeni de budur. Çünkü bu sayının ihtiva ettiği ferdaniyyet sırrını öğrenen on sekiz bin âlemden geçmiş olur. On sekiz beyit, on sekiz bin âlemin sırlarının kefili ve hakikatleri ile amel edenlerin tüm âlemleri geçeceğinin ikazcısıdı

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu