1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Mesnevi’den Hikayeler Pdf indir

Mesnevi’den Hikayeler Pdf indir
0

Mesnevi’den Hikayeler pdf indir, Tasavvuf türünde kaleme alınan Mesnevi’den Hikayeler kitap ile ilgili özet bilgiler. Mesnevi’den Hikayeler kitabı yazar Arzu Açan Erguner Kudsi Erguner tarafından kaleme alınmıştır. Mesnevi’den Hikayeler kitabı 256 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Mesnevi’den Hikayeler kitabın 1. Basım alBaraka Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mesnevi’den Hikayeler pdf oku, Mesnevi’den Hikayeler PDF yandex, Mesnevi’den Hikayeler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mesnevi’den Hikayeler PDF Oku

Masal gerçeğe bir misaldir; anlatılanlar aslında insanın tarifidir, hepimizin hâlidir. Başta Kur’an-ı Kerim olmak üzere kutsal kitapların çoğu, geçmişte yaşananların ve dinler tarihinin kıssalarıyla dolu olduğu için inanmayanlar; “eskilerin hikâyeleri” diye bu metinlerin üzerinde pek durmazlar. Hâlbuki asıl olan geçmişi anmak değil, anlatılanlardan vaktinde alınmayan ibreti hatırlatmaktır. Hz. Mevlânâ da Mesnevî’sinde dinler tarihi, ayetler, hadisler ve bizzat şahit olduklarından ibretler çıkartarak okuyana ve dinleyene, hadiselerin gerçeğini görmeyi ve anlamayı öğretir; en derin ve en karmaşık ilahiyat sorularına yanıtlar verir.

Elinizde bulunan bu çalışmada Nahîfî’nin Farsçadan Osmanlıcaya tercümesi ile Amil Çelebioğlu’nun ve Abdülbaki Gölpınarlı’nın Türkçe tercümeleri kaynak olarak kullanılmıştır. Tahir-ül Mevlevî’nin ve Ahmet Avni Konuk’un şerhlerinden de faydalanılmıştır. Hz. Mevlânâ’nın kendi kelimelerini görülmektediran ibretlerle her hikâyenin anlatım maksadının altı çizilmiştir.

Mevlânâ Hazretleri’nin kelimeleri her açılışta ve okunuşta bitmeyen bir hazinedir. Bu kitap, okuyucuda Hz. Mevlânâ’nın eserlerini okuma hevesi uyandırabilirse maksadına ulaşmış olacaktır.