1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) Pdf indir

Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) Pdf indir
0

Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) kitap ile ilgili özet bilgiler. Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) kitabı yazar Refik Halid Karay tarafından kaleme alınmıştır. Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2010 ile basılmıştır. ebatında olan Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) kitabın İnkılap Kitabevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) pdf oku, Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) PDF yandex, Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) PDF Oku

Memleket Hikâyeleri Türk edebiyatında Anadolunun en hakiki hikâyeleridir. Anadolu Memleket Hikâyelerinde bütün gerçek varlığı ve iç dünyasıyla karşımıza getirilmiştir.
Nihad Sami Banarlı

Geniş ününü mizah ve siyasal yergi yazılarıyla sağlayan Refik Halidin mizah yazıları gibi hikâyeleri de edebiyatımızın bu alanında bir aşama olmuştur. O zamana kadar İstanbul sınırları
dışına çıkamayan Türk hikâyesini Anadoluya yöneltmekle hikâyeciliğimize yeni bir ufuk açmış, yeni bir soluk getirmiştir.
Cevdet Kudret, Türk Edebiyatında Hikâye ve Roman

Refik Halidin anlattığı olaylar bütünüyle yaşadığı dönemin hadiseleridır. Memleket Hikâyeleri ile Gurbet Hikâyelerinde canlandırılan bireylerin çoğu adeta canlıdır. Bütün bu yönleriyle Halide Edip onun yalnız Türk edebiyatının değil, Rus ve Amerikan edebiyatlarından sonra, hikâyecilikte cihan ölçüsünde ön planda bir yer işgal edebilecek bir hikâyecimiz olduğunu belirtir.
Tanzimattan Bugüne Edebiyatçılar Ansiklopedisi

Sayfa Sayısı: 276

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: İnkılap Kitabevi