1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Medya ve Diğer Şeyler Pdf indir

Medya ve Diğer Şeyler Pdf indir
0

Medya ve Diğer Şeyler pdf indir, Karikatür türünde kaleme alınan Medya ve Diğer Şeyler kitap ile ilgili özet bilgiler. Medya ve Diğer Şeyler kitabı yazar Jean-Jacques Sempe tarafından kaleme alınmıştır. Medya ve Diğer Şeyler kitabı 17 x 22 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Medya ve Diğer Şeyler kitabın Desen Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Medya ve Diğer Şeyler pdf oku, Medya ve Diğer Şeyler PDF yandex, Medya ve Diğer Şeyler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Medya ve Diğer Şeyler PDF Oku

Bir gün herkes televizyona çıkacak!

“Pıtırcık” serisi ile tanınan Fransız karikatürist Jean-Jacques Sempé’den, medyanın insanlar üzerinde bıraktığı tahribatı muzip bir üslupla ele alan özel bir koleksiyon kitap: Medya ve diğer şeyler

Medya çağının en büyük sorunu sayılan iletişimsizliği ve buna bağlı olarak toplumda gelişen kültürel ve sosyal değişimleri mizahla yorumlayan, her yaştan okura seslenen usta işi karikatürler.

İçinde yaşadığımız çağa nüktedan bir gözle yeniden bakmamızı sağlayan Sempé, çoğu zaman sözsüz, yer yer kısa cümlelerle bitirdiğı karikatürleriyle medyayı eleştirel bir süzgeçten geçiriyor.

Sempé’nin yarattığı karikatür evreni, kimi zaman hemen köşe başındaki gazete bayinin dergi raflarında, kimi zaman çiftçi bir ailenin köy evinde, kimi zamansa akşam yemeği sofrasının karşısına kurulan televizyondan git gide artan “Dünyada Açlık Sorunu” başlıklı bir haberde hayat buluyor.

Çoksatan kitapları ve sansasyonel karikatür çalışmalarının bunun yanında New York Times, Paris Match, New Yorker gibi gazete ve dergilere yaptığı çizimlerle tanınan Sempé, Medya ve diğer şeyler’de, medyanın tutumunu yalın çizgiler tercih ederek derinlikli bir biçimde göz önüne seriyor.

Tek dileğim, medyanın gözü önünde büyüsün.