1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Mecelle – Felsefi ve Sosyolojik Bir Yorum Pdf indir

Mecelle – Felsefi ve Sosyolojik Bir Yorum Pdf indir
0

Mecelle – Felsefi ve Sosyolojik Bir Yorum pdf indir, Sosyoloji türünde kaleme alınan Mecelle – Felsefi ve Sosyolojik Bir Yorum kitap ile ilgili özet bilgiler. Mecelle – Felsefi ve Sosyolojik Bir Yorum kitabı yazar Kadir Canatan tarafından kaleme alınmıştır. Mecelle – Felsefi ve Sosyolojik Bir Yorum kitabı 208 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Mecelle – Felsefi ve Sosyolojik Bir Yorum kitabın 1. Basım Mana Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mecelle – Felsefi ve Sosyolojik Bir Yorum pdf oku, Mecelle – Felsefi ve Sosyolojik Bir Yorum PDF yandex, Mecelle – Felsefi ve Sosyolojik Bir Yorum PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mecelle – Felsefi ve Sosyolojik Bir Yorum PDF Oku

Bir toplumun tarihinde ortaya çıkmış olan mühim belgeler, anlaşmaler ve antlaşmalar birer göstergedir. Bu göstergeler tarihin dönemeçlerine tasvir ederler ve geçmişi yansıtırlar. Bizler bu belge ve göstergelere yaslanarak kendi geçmişimizi hatırlar ve nereden nereye geldiğimizi anlarız. Peki, Mecelle bugünkü gençliğe neyi hatırlatmakta ve ne anlama gelmektedir? Sanırım pek çoğu bunu duymamıştır, duyanlar da okumamıştır, okuyanlar da anlamamıştır!

Duymayanlar haklıdırlar, çünkü Mecelle tarihimizin mühim bir belgesi olarak anlatılmaz!
Duyup da okumayanlar da haklıdırlar, çünkü önemini kavrayamamışlardır!
Okuyup anlamayanlar da haklıdırlar, çünkü okuyabilecekleri bir metinle karşılaşmamışlardır!
Yeniden anayasa tartışmalarının yapıldığı bu sürede Mecelle konulu çalışmamızın yayınlanıyor olması birkaç açıdan manalıdır:

İlk olarak elinize sadeleştirilmiş bir biçimde okuyabileceğiniz ve anlayabileceğiniz bir metin sunulmaktadır;
İkinci olarak elinizdeki çalışma Mecelle’nin sosyolojik ve felsefi bir yorumunu içermektedir;
Üçüncüsü okuyacağınız bu çalışmayla dün ve bugün içinde bir ilişki kurabileceksiniz.
Bu çalışma, ilk kez gençlere ama daha kapsamlı olarak tarihsel belgelerin ruhunu keşfetmek isteyen herkese hitap etmektedir.