Edebiyat Kitapları

Maus – Hayatta Kalanın Öyküsü Pdf indir

Maus – Hayatta Kalanın Öyküsü pdf indir, Roman türünde kaleme alınan Maus – Hayatta Kalanın Öyküsü kitap ile ilgili özet bilgiler. Maus – Hayatta Kalanın Öyküsü kitabı yazar Art Spiegelman tarafından kaleme alınmıştır. Maus – Hayatta Kalanın Öyküsü kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. ebatında olan Maus – Hayatta Kalanın Öyküsü kitabın İletişim Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Maus – Hayatta Kalanın Öyküsü pdf oku, Maus – Hayatta Kalanın Öyküsü PDF yandex, Maus – Hayatta Kalanın Öyküsü PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Maus – Hayatta Kalanın Öyküsü PDF Oku

1948 Stockholm doğumlu ünlü çizer Art Spiegelman, Polonya gettolarından sağ kurtulabilen bir babanın oğlu. Halen New York’ta yaşayan Spiegelman Maus’da, babasının ‘Ölüm Kampları’nda, 1939-1945 senelerı içinde bir Yahudi olarak yaşadığı kabus dolu günleri, ‘kedi’nin (Nazi) ‘fare’yi-maus (Yahudi) kovalamasına benzettiği kuvvetli çizgileriyle bizlere aktarıyor. ‘Maus’ bunun yanı sıra başka bir koşuşturmanın; babasının anılarını adeta bir kerpetenle sökercesine dinleyen ve kendi belleğini beslemeye yani hatırlama buyruğuna uymaya çalışan oğlun da hikayesi..

“Soykırım ile ilgili şuana dek yapılmış en etkileyici ve başarılı anlatım.”
-Wall Street Journal-

“Sessiz bir zafer, sürükleyici ve sade – tam anlamıyla anlatmak imkansız, çizgi roman dışında herhangi bir ortamda yakalanması imkansız.”
-Washington Post-

“Basit çizgilerle anlatılan büyük destan.”
-New York Times-

“Etkisinde uzun süre kalınacak bir sanat eseri.”
-Boston Globe-

Sayfa Sayısı: 303

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu