1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Matematik ve Sonsuz Pdf indir

Matematik ve Sonsuz Pdf indir
0

Matematik ve Sonsuz pdf indir, Matematik türünde kaleme alınan Matematik ve Sonsuz kitap ile ilgili özet bilgiler. Matematik ve Sonsuz kitabı yazar Ali Nesin tarafından kaleme alınmıştır. Matematik ve Sonsuz kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2007 ile basılmıştır. ebatında olan Matematik ve Sonsuz kitabın Nesin Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Matematik ve Sonsuz pdf oku, Matematik ve Sonsuz PDF yandex, Matematik ve Sonsuz PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Matematik ve Sonsuz PDF Oku

Çoğu aydın içinde matematiği bilmemek, matematikten anlamamak hemen hemen bir övünç kaynağıdır. Bilimlerin en soyutu olan matematiğe karşı takınılan bu tavrın kökeni neye dayanıyor?

Ali Nesin bir ilkokul öğrencisinin bile anlayabileceği, öte yandan profesyonel bir matematikçinin de ilgi duyabileceği, akıcı bir dille yazılmış, kişiyi düşündüren ve matematiksel araştırmaya özendiren Matematik ve Sonsuz’da, toplumda yerleşmiş olan bu anlayışı ele alarak, soruna yanıtlar arıyor.

Eğitim sistemimizin ezberciliğe makhum olduğunu, bundan dolayı ezbere dayanan bir matematik dersinde öğretilenin gerçek matematik olmadığını öne süren yazar bu kitabında, oyunlar, geometri, sayılar, olasılık, sonsuzluk, kaos gibi çeşitli konuları konu alıyor.

Matematiği seven ve sevmeyen, bilen ve bilmeyen her kesimden okurun zevkle okuyacağı, birbirinden bağımsız otuz dört yazıdan bir araya gelen eser, yanıtı bilinmeyen soruları da içeriyor.

Sayfa Sayısı: 234

Baskı Yılı: 2007

Dili: Türkçe
Yayınevi: Nesin Yayınevi