1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Matematik Pdf indir

Matematik Pdf indir
0

Matematik pdf indir, Matematik türünde kaleme alınan Matematik kitap ile ilgili özet bilgiler. Matematik kitabı yazar Ali Erdoğan tarafından kaleme alınmıştır. Matematik kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2012 ile basılmıştır. ebatında olan Matematik kitabın Nobel Akademik Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Matematik pdf oku, Matematik PDF yandex, Matematik PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Matematik PDF Oku

Matematik biliminin genelde ezbere dayalı bir yöntemle öğretilmeye çalışılması, bireylerin matematikten uzaklaşmasına neden olmaktadır. Oysa matematik; bilimin dili, yaşamın vazgeçilmez bir parçasıdır. Matematiği ve mantığını insanlara kavratabilmek; onlara, hayatta karşılarına çıkan sorunlar dahil birden fazla problem karşısında ve karar alma süreçlerinde, rasyonel davranabilme kabiliyetini kazandıracaktır. 

Bu kitap, teori ve pratiğin uyumlu bir bileşkesiyle, matematik disiplinini kazanmak isteyen bireylere hitap edecek formatta hazırlanmıştır. Kitapta bulunan soruların çözümünde; çözüme ait her bir adıma yer verip bu adımları “sınıfta öğrencilere sözlü anlatım” tarzında yazarak açıklama metodu uygulanmıştır. Kitapta; “Sayı Teorisi, Üslü Sayılar, Köklü Sayılar, Mutlak Değer Kavramı, Çarpanlara Ayırma, Oran-Orantı, Birinci Dereceden Denklemler ve Eşitsizlikler, Kümeler, Bağıntı, Fonksiyonlar, İşlem, Polinomlar, Modüler Aritmetik, Koordinat Sistemi, İkinci Dereceden Denklemler, Üçüncü Dereceden Denklemler, Paraboller, Eşitsizlik Sistemi, Toplam Sembol ve Çarpım Sembol, Sayı Dizileri ve Seriler, Trigonometri, Karmaşık Sayılar” konularına yer verilmiştir.

İçerdiği 22 konu; teori anlatımı ve toplam hemen hemen 900 açıklamalı-çözümlü soru ile desteklenmiş, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinde okutulan “Matematik I ve Matematik II” ve Meslek Yüksekokullarında okutulan “Matematik” derslerine temel kaynak olacak biçimde ve düzeyde yazılmıştır. Bunun yanında, diğer tüm fakültelerin birinci sınıf Matematik derslerinde yardımcı kitap olarak okutulabilir ve içerdiği temel konular itibariyle; üniversiteye giriş sınavına, ALES ve KPSS’ye girecek olan öğrenciler de bu kitaptan istifade edebilir.

Sayfa Sayısı: 646

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık