1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık -1 Pdf indir

Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık -1 Pdf indir
0

Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık -1 pdf indir, Matematik türünde kaleme alınan Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık -1 kitap ile ilgili özet bilgiler. Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık -1 kitabı yazar Dr. H. Mustafa Özdemir tarafından kaleme alınmıştır. Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık -1 kitabı sayfadan oluşmakta olup ile basılmıştır. ebatında olan Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık -1 kitabın Altın Nokta Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık -1 pdf oku, Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık -1 PDF yandex, Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık -1 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık -1 PDF Oku

Matematik Olimpiyatlarına Hazırlık -1 Temel Bilgiler
Sayılar, Bölünebilme, Basit Denklemler, Problemler, Çarpanlara Ayırma, Çözümleme, Eşitsizlikler (AGO)

KİTABIMIZ: (1. CİLT – 5. Baskı)
Bu kitap, Matematik Olimpiyatlarına hazırlanan İlköğretim ve Lise öğrencilerine, daha zor problemlerle derslerini renklendirmek İsteyen öğretmenlere, keyifli ve enteresan matematik problemleri çözmeyi seven herkese yararlı olabilmesi maksadıyla hazırlanmıştır. Kitapta, yüzlerce çözümlü örneğin yanında, TÜBİTAK matematik olimpiyatlarında sorulmuş sorular ve çözümlerine yer verilmiştir. Ayrıca, dünya olimpiyatlarında konuyla alakalı sorulan Sorular ve çözümleriyle de konu güçlendirilmiştir. Olimpiyat kitapları herkese hitap eden kitaplar değildir, buna karşın beşinci baskıyı yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu kitapların geleceğin dehalarına faydalı olduğuna ve bundan sonrada bulunacağına inanıyorum.

Birinci Ciltte Hangi Konular Var?

Bölünebilme Kuralları, Ardışık Sayıların Toplamı, OBEB, OKEK, Basit Eşitsizlikler, Faktöriyel Kavramı, Rasyonel sayılar, Üslü, köklü sayılar, Oran orantı, Modüler Aritmetiğe giriş, Basit Denklem Çözümleri, Problem tipleri, Çarpanlara Ayırma, Çözümleme, Aritmetik – Geometrik Ortalama Eşitsizlikleri gibi matematiğin en temel konularıyla alakalı zor problemler bulunmaktadır. Bu konularla alakalı TÜBİTAK ve Akdeniz Üniversitesi Matematik Olimpiyatında sorulan sorular da her konunun sonuna eklenmiştir.

Sayfa Sayısı: 368

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Altın Nokta Yayınları