1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Matematik Hayattır Pdf indir

Matematik Hayattır Pdf indir
0

Matematik Hayattır pdf indir, Matematik türünde kaleme alınan Matematik Hayattır kitap ile ilgili özet bilgiler. Matematik Hayattır kitabı yazar Theoni Pappas tarafından kaleme alınmıştır. Matematik Hayattır kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2013 ile basılmıştır. ebatında olan Matematik Hayattır kitabın Doruk Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Matematik Hayattır pdf oku, Matematik Hayattır PDF yandex, Matematik Hayattır PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Matematik Hayattır PDF Oku

Matematik sayılardan, problem çözmekten ve hesap işinden daha fazlasıdır. Matematik bir düşünme şekilidir. Örüntülerle, düzenlerle uğraşır ve bağlantılar kurmaya yardımcı olmaktadır. Dinamik çevremizi, ekonomimizi, siyasi sistemlerimizi tanımlamaya yarar. Eğlence ve iletişim dünyasının bai aktörüdür. Müziğin ve resmin yaratılmasını ve tasvir edilmesini sağlar. Bilim adamları onsuz bir hiçtir. Matematik en ufak parçacıkları keşfetmeyi sağlarken, öte yandan da uçsuz bucaksız evreni ve diğer sonsuz dünyaları keşfetmeyi olabilecek kılar.

Matematik bir sanattır. Onu hayata geçirmek için matematikçiler örüntülerle, sayılarla ve formüllerle çalışırlar; yeni matematiksel kavramlar yaratırken eski fikirleri hayata geçirecek yeni yollar da keşfederler. Kısa olaraksı matematik yaşamımızın hemen hemen her alanına dokunan büyüleyici bir fikirler dünyasıdır.

Matematik neden hayattır? Bu sorunun cevabı bir fikir, bir soru, bir yapboz, bir sanat eseri, bir metin parçası, kısacası matematiğin fikirler dünyasına göz atmanızı sağlayacak her şey olabilir. Bunlar matematiksel keşiflere açılan birer kapıdır ve uygulamadaki matematiğin yalnızca anlık birer görüntüsüdür.

Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Doruk Yayınları