Pdf Kitap Arşivi

Mastermind Sherlock Holmes Gibi Düşünmek Pdf indir

Mastermind Sherlock Holmes Gibi Düşünmek pdf indir, Popüler Bilim türünde kaleme alınan Mastermind Sherlock Holmes Gibi Düşünmek kitap ile ilgili özet bilgiler. Mastermind Sherlock Holmes Gibi Düşünmek kitabı yazar Maria Konnikova tarafından kaleme alınmıştır. Mastermind Sherlock Holmes Gibi Düşünmek kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2015 ile basılmıştır. ebatında olan Mastermind Sherlock Holmes Gibi Düşünmek kitabın Domingo Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Mastermind Sherlock Holmes Gibi Düşünmek pdf oku, Mastermind Sherlock Holmes Gibi Düşünmek PDF yandex, Mastermind Sherlock Holmes Gibi Düşünmek PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Mastermind Sherlock Holmes Gibi Düşünmek PDF Oku

Gayet basit, Watson” diye başlayan ve Watson’un “tabii ya, bunu ben niye göremedim” diye hayıflanmasıyla sonlanan her bir Sherlock çözümlemesi bize şunu söyler: Sherlock Holmes insan zihninin erişilebilir sınırları içinde işini görmektedir; karakter kurmaca da olsa, zihni olabilecek olanı simgeler. Peki ama bizler (yani genelde Watsonlar) Holmes’un müthiş zihinsel becerilerinden biraz olsun nasiplenemez miyiz?

Maria Konnikova bunun olabilecek olduğunu dile getiriyor. Örtülü önyargılarımız kuvvetli ama kırılmaz değil; alışkanlık siperlerimiz sağlam ama yıkılmaz değil. Modern psikoloji ve nörobilim ile ünlü Sherlock vakalarını harmanlayan Mastermind, önce Sherlock’un bu davalarda neyi diğer herkesten farklı yaptığını gösteriyor, sonra bizim de aynı yaklaşımı kullanabilmemiz için zihinsel bir yol haritası sunuyor. Biraz farkındalık ve biraz egzersiz ile Holmes’un alametifarikası olan gözlem, hafıza, yaratıcılık ve tümdengelim gibi meziyetleri nasıl içselleştirebileceğimizi ve bunun neticesinde nasıl algımızı keskinleştirip, yaratıcı yönümüzü parlatabileceğimizi gösteriyor.

Büyük ilgi gören ve 17 dile çevrilen Mastermind, zihnimizi bir üst düzeyye çıkarmak için eşsiz ve en az Sherlock öyküleri kadar sürükleyici bir rehber.

“Holmes’un bakış açısı ile modern nörobilimin leziz bir birleşimi”
-New York Times-

“İlk sayfasından son sayfasına kadar büyüleyici”
-Brain Picking-

“Kendiniz ile ilgili ustalaşmanız için heyecan verici bir yolculuk. Rehberiniz Sherlock Holmes.”
-Steven Pinker-

Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Domingo Yayınevi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu