1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Marsilya Tarot Destesi Pdf indir

Marsilya Tarot Destesi Pdf indir
0

Marsilya Tarot Destesi pdf indir, Astroloji-Fal-Büyü türünde kaleme alınan Marsilya Tarot Destesi kitap ile ilgili özet bilgiler. Marsilya Tarot Destesi kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Marsilya Tarot Destesi kitabı 46 sayfadan oluşmakta olup 1. Hamur ile basılmıştır. 7,5 x 12 ebatında olan Marsilya Tarot Destesi kitabın 1. Basım Omega tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Marsilya Tarot Destesi pdf oku, Marsilya Tarot Destesi PDF yandex, Marsilya Tarot Destesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Marsilya Tarot Destesi PDF Oku

Tarot kartlarını iyi okumak için tarotun belki de binlerce senedir bize sunduğu sembolizmi anlamak, sembollerin enerjisine girmek ve hatta onların bizimle konuşmasına izin vermek gerekir. Marsilya Tarot bu açılardan en kıymetli ve dünya çapında kabul gören tarot destelerinden biridir. Barındırdığı sembolizm yönünden okuyucunun zihnindeki imgelerle konuşur ve okuyucu da bunları kendi sezgileriyle birleştirerek söze döker. 78 adet tarot kartına Latince arcanum yani sır/gizliden gelen anlamında arkana denmiştir. Bunlardan 22’sine büyük arkana denir; bunlar aslında bireyin hayat yolculuğunu temsil eder. İlk 11 kart bir insan yaşamının olgunlaşma sürecini, sonraki 11 kart ise insanın yaşamına ne kattığını yahut ne katması gerektiğini anlatır. Küçük arkana, 14 kılıç serisi, 14 kupa serisi, 14 para serisi ve 14 değnek serisinden meydana gelir. Bütün bu kartların tarot açılımlarındaki kombinasyonu da bize danıştığımız soru ile alakalı anlayış ve öngörü verir.

22 Büyük Arkana ve 56 Küçük Arkana olmak üzere toplam 78 Tarot kartından bir araya gelen Marsilya Tarot’u size klavuz kitapçığı ile birlikte paylaşmak istedik.