Pdf Kitap Arşivi

Makarnanın Kitabı Pdf indir

Makarnanın Kitabı pdf indir, Yemek ve Tatlı türünde kaleme alınan Makarnanın Kitabı kitap ile ilgili özet bilgiler. Makarnanın Kitabı kitabı yazar Ebru Omurcalı tarafından kaleme alınmıştır. Makarnanın Kitabı kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2013 ile basılmıştır. ebatında olan Makarnanın Kitabı kitabın Alfa Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Makarnanın Kitabı pdf oku, Makarnanın Kitabı PDF yandex, Makarnanın Kitabı PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Makarnanın Kitabı PDF Oku

Ne zaman çocukluğumu düşünsem, gözümde canlanan zamanların çoğu yemekle alakalı olur. Kışın sobanın çıtırtısıyla pişen ekmek kadayıfı, baharda yeşeren taze otlarla yapılan börekler, annemin “sirken” çorbası, yer sofrasında kesilen makama tıkırtısının ardından pişen keşli dediğimiz cevizli makarna ve daha birden fazla anı…

Bugüne dönüyorum sonra. Aklımda çocukluğumdan kalma anılar ve annelikten edindiğim tecrübelerle en mutlu olduğum anlarda hep mutfaktayım. Her gün yeni tatlar keşfetme hevesimle Makarnanın Kitabı’nı yazmak geliyor aklıma. Hemen yola koyuluyorum; Edirne’den Van’a, Rize’den İzmir’e birden fazla lezzet noktasına uğruyorum. Enfes yemeklerimizden makama sosu hatta süsü yapıyorum. Hamurlu aşlara ve çorbalara şehriyeyle makama katıyorum. Nohutlusundan tavuklusuna, şehriyelerle pilavlar hazırlıyorum. Sebze yemekleri, zeytinyağlılar, etler bir oluyor makarnayla; helva, aşure, sütlaçsa bir başka.

Sayfa Sayısı: 350

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu