1. Anasayfa
  2. Felsefe Kitapları

LudwigWittgenstein: Erken Döneminde Dilin Sınırları ve Felsefe Pdf indir

LudwigWittgenstein: Erken Döneminde Dilin Sınırları ve Felsefe Pdf indir
0

LudwigWittgenstein: Erken Döneminde Dilin Sınırları ve Felsefe pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan LudwigWittgenstein: Erken Döneminde Dilin Sınırları ve Felsefe kitap ile ilgili özet bilgiler. LudwigWittgenstein: Erken Döneminde Dilin Sınırları ve Felsefe kitabı yazar Ali Utku tarafından kaleme alınmıştır. LudwigWittgenstein: Erken Döneminde Dilin Sınırları ve Felsefe kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2009 ile basılmıştır. ebatında olan LudwigWittgenstein: Erken Döneminde Dilin Sınırları ve Felsefe kitabın Doğu Batı Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda LudwigWittgenstein: Erken Döneminde Dilin Sınırları ve Felsefe pdf oku, LudwigWittgenstein: Erken Döneminde Dilin Sınırları ve Felsefe PDF yandex, LudwigWittgenstein: Erken Döneminde Dilin Sınırları ve Felsefe PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

LudwigWittgenstein: Erken Döneminde Dilin Sınırları ve Felsefe PDF Oku

Her büyük filozofun felsefeye yeni bir yön verdiği söylenebilirse, felsefe tarihinde bunu iki kere gerçekleştiren yalnızca Wittgenstein’dır. İlki. dünyanın karşısına “Büyük Ayna’yı (Dil’i) koyabilmek için “aynı’nın teminatı durumundaki kapsamlı bir öğretiyle mantığın ideal düzleminde çalışan erken eseri Tractatus Logico-Philosophkus’Vd ve ikincisi, dili bir “oyun” mantığı içinde kurabilmek için “farklın mantığını sorgulayan geç eseri Felsefi İncelemeler’le özdeşleştirilen, kopmaları ve sürekli olaraklikleri birlikte barındıran iki ayrı girişimle “iki kere felsefe”. Yakın dönem düşüncesini kişiliğize eden dil dolayımlı felsefi yönelimlere mühim bir ivme kazandıran bu çifte müdahalenin sunduğu yeni olanaklar, hâlâ çok canlı bir tartışma odağı oluşturuyor.
Elinizdeki çalışmada, Tractatus Logico-Philosophicus (ve onun önçalışmalarını içeren Notebooks 1914-1916 ile Prototractatus) çevriminde bulunan bir dizi soruna, erken Wittgenstein’ın felsefenin artı ve eksi hanelerine yaptığı eklentiyi değerlendirmek maksadıyla yaklaşılıyor. Wittgenstein’ın erken dönem felsefesini tespit eden “resim teorisi”nin istekleri ve sonuçları yönünden, felsefenin geleneksel anlamından koparılışı ve atfedilen yeni anlam ve görevlerle yeniden tanımlanışı, teorik yapıyı tespit eden argümantasyon ve yapısal/mantıksal çözümlemeler bağlamında sorunlaştırılıyor.

Sayfa Sayısı: 290

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğu Batı Yayınları