1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Louis Kahna Yeni/den Bakış Cemal Emdenin Fotoğrafları-Çizimler ve Resimler Pdf indir

Louis Kahna Yeni/den Bakış Cemal Emdenin Fotoğrafları-Çizimler ve Resimler Pdf indir
0

Louis Kahna Yeni/den Bakış Cemal Emdenin Fotoğrafları-Çizimler ve Resimler pdf indir, Fotograf Prestij türünde kaleme alınan Louis Kahna Yeni/den Bakış Cemal Emdenin Fotoğrafları-Çizimler ve Resimler kitap ile ilgili özet bilgiler. Louis Kahna Yeni/den Bakış Cemal Emdenin Fotoğrafları-Çizimler ve Resimler kitabı yazar Kolektif tarafından kaleme alınmıştır. Louis Kahna Yeni/den Bakış Cemal Emdenin Fotoğrafları-Çizimler ve Resimler kitabı 24 x 28 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2017 ebatında olan Louis Kahna Yeni/den Bakış Cemal Emdenin Fotoğrafları-Çizimler ve Resimler kitabın Pera Müzesi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Louis Kahna Yeni/den Bakış Cemal Emdenin Fotoğrafları-Çizimler ve Resimler pdf oku, Louis Kahna Yeni/den Bakış Cemal Emdenin Fotoğrafları-Çizimler ve Resimler PDF yandex, Louis Kahna Yeni/den Bakış Cemal Emdenin Fotoğrafları-Çizimler ve Resimler PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Louis Kahna Yeni/den Bakış Cemal Emdenin Fotoğrafları-Çizimler ve Resimler PDF Oku

Louis Kahn’a Yeni/den Bakış sergisi, 20. yüzyıl dünya mimarlığının mühim aktörlerinden, düşünür, sanatçı ve bir “mimarlık gurusu” olarak bilinen Louis I. Kahn’ın mühim yapılarına ve sanatsal çalışmalarına odaklanıyor. Sergide Kahn’ın tüm yaşamını geçirdiği, çalıştığı ve eğitmenlik yaptığı Pensilvanya’dan Dakka ve Ahmedabad’da bulunan mimari yapıtlarına ait çizim ve fotoğrafların bunun yanında seyahat eskizleri ve sergiye özel söyleşiler Müge Cengizkan’ın küratörlüğünde bir araya geliyor. Mimar ve fotoğrafçı Cemal Emden’in son birkaç senedir belli aralıklarla ziyaret ederek belgelediği Kahn’ın yapılarına “ışıkla tektonik”, “yeri kurmak”, “programı yoğurmak” temaları çerçevesinde yeniden bakan fotoğrafları merkezine alan sergi; Kahn’ın Türkçe’ye ilk kez çevrilen kült metinleri üzerinden düşüncelerine de bir bakış sunuyor.

“Louis Kahn’a Yeni/den Bakiş: Cemal Emden’in Fotoğrafları – Çizimler ve Resimler” sergisine eşlik eden, editörlüğünü N. Müge Cengizkan’ın, tasarımını Bülent Erkmen’in yaptığı katalog, N. Müge Cengizkan, Jale Erzen, Ahmet Gülgönen, Gönül Aslanoğlu Evyapan, Neslihan Dostoğlu, Cengiz Yetken, Yıldırım Yavuz, Orhan Özgüner’in makalelerinin bunun yanında, Kahn’ın Türkçeye ilk kez çevrilen kült metinlerinden “Sessizlik ve Işık”, “Oda, Sokak ve İnsanlığın Uzlaşısı” ve “Mimarlıkta Kanun ve Kural”ı içeriyor.

The exhibition Re/Framing Louis Kahn: Photographs by Cemal Emden – Drawings and Paintings focuses on the architectural and artistic works of Louis I. Kahn – architect, thinker, artist, and an “architectural guru” who is considered among the leading figures of 20th century architecture. Curated by Müge Cengizkan, the exhibition brings together drawings and photographs of architectural works from Pennsylvania, where Kahn lived, worked, and lectured – to Dacca and Ahmedabad, as well as his paintings and unique interviews. The exhibition’s focus is based on photographs that reframe Kahn’s buildings through themes such as “constructing the ground” and “kneading the program.” It also offers new insights into Kahn’s ideas through his visionary writings, which have been translated into Turkish for the first time.

The catalogue accompanying Re/Framing Louis Kahn: Photographs by Cemal Emden – Drawings and Paintings, edited by N. Müge Cengizkan and designed by Bülent Erkmen, includes articles by N. Müge Cengizkan, Jale Erzen, Ahmet Gülgönen, Gönül Aslanoğlu Evyapan, Neslihan Dostoğlu, Cengiz Yetken, Yıldırım Yavuz and Orhan Özgüner, as well as Kahn’s cult texts “Silence and Light,” “Agreement between the Room, the Street, and Humanity,” and “Law and Rule in Architecture,” which have been translated into Turkish for the first time.