1. Anasayfa
  2. Edebiyat Kitapları

Leonardo Da Vinci Pdf indir

Leonardo Da Vinci Pdf indir
0

Leonardo Da Vinci pdf indir, Biyografi & Oto Biyografi türünde kaleme alınan Leonardo Da Vinci kitap ile ilgili özet bilgiler. Leonardo Da Vinci kitabı yazar Walter Isaacson tarafından kaleme alınmıştır. Leonardo Da Vinci kitabı 15 x 23 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Leonardo Da Vinci kitabın Türkçe Domingo Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Leonardo Da Vinci pdf oku, Leonardo Da Vinci PDF yandex, Leonardo Da Vinci PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Leonardo Da Vinci PDF Oku

Gayrimeşru, eşcinsel, vejetaryen, solak ve dinle arası limoni:

Leonardo da Vinci 15 ve 16. yüzyıl için zor bir karakterdi. Ama talep ettiği hoşgörünün karşılığını misliyle verdi.

Dudağı hareket ettiren kasları görmek için kadavraların yüz derilerini yüzdü ve ardından dünyanın en unutulmaz tebessümünü, Mona Lisa’yı yarattı. Işık ışınlarının korneaya çarpışını gözlemledi ve değişken perspektifler tercih ederek Son Akşam Yemeği’ni çizdi. Oyunbaz ve saplantılı bir tutkuyla anatomi, fosiller, kuşlar, kalp, uçan makineler, optik, botanik, jeoloji ve silahlar üzerine çığır açıcı çalışmalar yürüten Leonardo, beşeri ile temel bilimler içindeki çizgiyi aşarak yalnızca günün Milano ve Floransa’sını büyülemekle kalmadı; onun yolu tüm dünya çapında yaratıcılık ve yenilikçiliğin yolu oldu.

Steve Jobs ve Einstein biyografilerinin yazarı Walter Isaacson, insanlık dediğimiz büyük ailemizin belki de en olağanüstü ferdinin yaşamı üzerinden, dünyaya tutkulu bir hayretle yaklaşmanın yaşamı nasıl zenginleştirebileceğini gösteriyor.

Muhteşem… Isaacson yine karmaşık, dev bir kişiliği ele alarak onu yakınlık kurabileceğimiz birine dönüştürüyor… Baştan sona büyüleyici, ustaca ve tutku dolu.

Kirkus Reviews

Isaacson, Leonardo’nun çelişkilerini tercih ederek ona insaniyet ve derinlik kazandırıyor.

New York Times

Yıllar içinde Leonardo ile ilgili çok şey okudum fakat onun yaşamı ve çalışmalarının farklı yönlerini tatmin edici biçimde ele alan hiçbir kitapla karşılaşmamıştım… Bu kitap onu tüm insani yönleriyle görmenize ve onun ne kadar özel biri olduğunu anlamımıza, Leonardo ile ilgili okuduğum diğer tüm kitaplardan daha çok faydalı oluyor.

Bill Gates