1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kutsal Kase Pdf indir

Kutsal Kase Pdf indir
0

Kutsal Kase pdf indir, türünde kaleme alınan Kutsal Kase kitap ile ilgili özet bilgiler. Kutsal Kase kitabı yazar Giles Morgan tarafından kaleme alınmıştır. Kutsal Kase kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2010 ile basılmıştır. ebatında olan Kutsal Kase kitabın Kalkedon tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kutsal Kase pdf oku, Kutsal Kase PDF yandex, Kutsal Kase PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kutsal Kase PDF Oku

Kutsal Kâse şimdilerde özellikle bir Hıristiyan sembolü olarak bilinir. Hatta 12. yüzyıldan bu yana yazılan ortaçağ hikâyelerinde Kâse, İsa’nın Son Yemeğinde kullandığı ve Aramatyalı Yusuf’un, çarmıha gerildiğinde İsa’nın kanını yere dökülmeden yakaladığı kap olarak tanımlanır. Birçok kaynakta ise Kâse’nin hem fiziksel hem de ruhsal anlamda yenileyen, iyileştiren ve besleyen özelliklere sahip olduğu belirtilir. Gelecek bölümlerde de anlatılacağı üzere, Hıristiyan camiasında Kâse’ye yüklenen anlamlar her bir bakış açısına göre değişse de genel hatlarıyla Kâse ile bağdaştırılan özellikler bunlardır.
Bunun yanında, kıymetli bir kültürel mirasa sahip olan ve yeniden doğuş ve yenilenmeyi simgeleyen kutsal bir kâse olgusu Hıristiyanlık öncesi zamanlarda da çok fazla karşımıza çıkar. Ayrıca, dünyanın bir çok yerinde çeşitli toplumlar ve değişik kültürlerde benzer Kâse hikâyelerinin tekrarlandığını görürüz. Kısa olaraksı Kutsal Kâse geleneğini tarih boyunca var eden ve başarılı bir biçimde koruyan, bu evrensel nitelikleridir diyebiliriz. Antik inanış ve fikirlere dayanan popüler varoluş hikâyeleri ile geleneklerden beslenen Ortaçağ şair ve yazarları böylece Kâse’yi de bir Hıristiiyan simgesi haline dönüştürmüşlerdir.

Sayfa Sayısı: 136

Baskı Yılı: 2010

Dili: Türkçe
Yayınevi: Kalkedon