1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kütahya Çini ve Seramikleri 2 Pdf indir

Kütahya Çini ve Seramikleri 2 Pdf indir
0

Kütahya Çini ve Seramikleri 2 pdf indir, Sanat Prestij türünde kaleme alınan Kütahya Çini ve Seramikleri 2 kitap ile ilgili özet bilgiler. Kütahya Çini ve Seramikleri 2 kitabı yazar Ulya Soley Sevinç Gök tarafından kaleme alınmıştır. Kütahya Çini ve Seramikleri 2 kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2015 ile basılmıştır. ebatında olan Kütahya Çini ve Seramikleri 2 kitabın Pera Müzesi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kütahya Çini ve Seramikleri 2 pdf oku, Kütahya Çini ve Seramikleri 2 PDF yandex, Kütahya Çini ve Seramikleri 2 PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kütahya Çini ve Seramikleri 2 PDF Oku

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Kütahya Çini ve Seramikleri Koleksiyonu, 1980′ li senelerda oluşturulmaya başlanmış ve seneler içinde genişleyip zenginleşerek günümüze ulaşmıştır. Bugün bünyesinde çeşitli dönem ve türlerden 1000 civarında eseri barındıran koleksiyon, Osmanlı kültürünün nispeten gölgede kalmış yaratıcılık alanını mühim emsallariyle kat etmekte ve özellikle 18. yüzyıldan 20. yüzyıla kadar uzanan bir zaman dilimi içinde Kütahya çini ve seramik sanatı gelişim çizgisinin, ayrıntılı bir biçimde izlenmesine olanak vermektedir. Ulusal ve ülkeler arası müzayedelerden ve çeşitli koleksiyonerlerden alınan eserlerle zenginleşen koleksiyonun ikinci kataloğu, koleksiyona yeni katılan eserleri ayrıntılı tanımlarla okurlara sunuyor.

The beginnings of the Suna and İnan Kıraç Foundation’s Kütahya Tiles and Ceramics Collection dates back to the 1980s, and over the years it has grown to become one of the most outstanding collections of its kind. Today the collection consists of nearly 1000 remarkable pieces representing various periods, especially the 18th to 20thcenturies. The collection is enriched with new acquisitions from national and international auctions as well as from various collectors. The second catalogue offers detailed information on the new acquisitions.

Sayfa Sayısı: 298

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Pera Müzesi Yayınları