Felsefe Kitapları

Kuşların Felsefesi Pdf indir

Kuşların Felsefesi pdf indir, Felsefe Bilimi türünde kaleme alınan Kuşların Felsefesi kitap ile ilgili özet bilgiler. Kuşların Felsefesi kitabı yazar Elise Rousseau tarafından kaleme alınmıştır. Kuşların Felsefesi kitabı 172 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13 x 20 ebatında olan Kuşların Felsefesi kitabın 1. Basım Domingo Yayınevi tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kuşların Felsefesi pdf oku, Kuşların Felsefesi PDF yandex, Kuşların Felsefesi PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kuşların Felsefesi PDF Oku

Yaşamın sağduyulu ustaları kuşların, doğallıkları ve hafiflikleriyle bize söyleyecekleri çok şey var. Yeter ki onlara kulak verelim.

Ömrünü kuşları izleyerek geçirmiş Fransız kuş bilimci Philippe J. Dubois ve filozof Élise Rousseau, kuşların yaşamlarından ilham almış yirmi iki küçük hayat dersi ile bizi –evrimin tepesinde olduğunu düşünerek kendini “dünyanın efendisi” ilan eden bizi!– önce kendimiz üzerine düşünmeye, sonra da kanatlarımızı açmaveyavet ediyor.

15 dile çevrilen Kuşların Felsefesi’ni okurken kızılgerdanın neden kartaldan daha cesur olduğunu, kuzey denizkırlangıcının bize “yola çıkmak” ile ilgili neler öğretebileceğini ve –yeşilbaş ve penguenin göstereceği üzere– sevmenin en iyi yolunun akıldan mı yoksa kalpten mi geçtiğini keşfedeceksiniz. Doğanın ritmini duymamızı sağlayan, yaşamı nasıl yaşayabileceğimize dair taptaze bir bakış açısı kazandıran bir kitap bu.

“Nefis, büyülü, çarpıcı. Artık kuşları eskisi gibi görmem mümkün değil.” -Peter Wohlleben, Ağaçların Gizli Yaşamı’nın yazarı

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu