1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kuru Gürültü – Hasan Ali Yücel Klasikleri Pdf indir

Kuru Gürültü – Hasan Ali Yücel Klasikleri Pdf indir
0

Kuru Gürültü – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Kuru Gürültü – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitap ile ilgili özet bilgiler. Kuru Gürültü – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı yazar William Shakespeare tarafından kaleme alınmıştır. Kuru Gürültü – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2009 ile basılmıştır. ebatında olan Kuru Gürültü – Hasan Ali Yücel Klasikleri kitabın İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kuru Gürültü – Hasan Ali Yücel Klasikleri pdf oku, Kuru Gürültü – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF yandex, Kuru Gürültü – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kuru Gürültü – Hasan Ali Yücel Klasikleri PDF Oku

Kuru Gürültü, Shakespeare’in erken dönem komedilerinin aksine, komedi unsurlarını karakterlerin kendilerinden, içinde bulundukları toplumsal koşullardan, bu koşullara duydukları tepkiden çıkaran bir oyun. Kendi iradeleri dışında “kötülük” yapan “iyi” karakterleri, dramatik bütünlük ve trajik son ile ilgili ortaya attıkları, Shakespeare çalışmalarında onu apayrı bir yere koyuyor.
İki genç aşığın, Claudio’yla Hera’nun imkansız aşkı oyunun ana temasını oluştursa da, Kuru Gürültü, Beatrice ve Benedick içindeki çekişmeyle, Shakespeare komedilerindeki en enteresan, en keyifli, en insancıl diyalogları sunuyor okuruna.

Ciltli:

Baskı Yılı: 2009

İnce Kapak:

Baskı Yılı: 2014

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 70

Baskı Yılı: 2009

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları