1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kurt Adam Batıl İnancın Kökeni Pdf indir

Kurt Adam Batıl İnancın Kökeni Pdf indir
0

Kurt Adam Batıl İnancın Kökeni pdf indir, türünde kaleme alınan Kurt Adam Batıl İnancın Kökeni kitap ile ilgili özet bilgiler. Kurt Adam Batıl İnancın Kökeni kitabı yazar Caroline Taylor Stewart tarafından kaleme alınmıştır. Kurt Adam Batıl İnancın Kökeni kitabı 13,5 x 19,5 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Kurt Adam Batıl İnancın Kökeni kitabın Türkçe Laputa Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kurt Adam Batıl İnancın Kökeni pdf oku, Kurt Adam Batıl İnancın Kökeni PDF yandex, Kurt Adam Batıl İnancın Kökeni PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kurt Adam Batıl İnancın Kökeni PDF Oku

Bir insanın hayvan formu, çoğunlukla da bir kurt formu alabileceği inancı, hemen hemen tüm dünya çapında rastlanan bir batıl inançtır. Böyle dönüşüm geçirmiş birine örnek, Cermen kurt adamı yahut kurt-insandır; yani gerçekte insan olan bir kurt. Kurt adam; bir kurt formuna bürünmüş yahut kurt elbisesi giymiş, çoğunlukla geceleri görülen ve genelde insanlara zarar verdiğine inanılan bir insandır.

Bu kurt adam hurafesinin kökenlerine tatmin edici bir açıklama getirilmemiştir. Adolf Erman, Herodot’un Neuri halkının (şimdilerde Batı Rusya’daki Volhinya olan yerde yaşayan halk) kurda dönüştüğü imasını, onların kış aylarındaki kürklere sarınmış görünümlerine yorar. Lakin bu açıklama, daha ılıman iklimlerdeki benzer inanışlara uymaz. Kimileri lycanthropy’nin kökenini ilkel Totemizme, totemin kabile üyelerince saygı duyulan ve hasımlarına düşman olduğu düşünülen bir hayvan olduğu inancına bağlar. Yine başka bir açıklama da, merhumların önderinin ilk kurt adam olduğudur.