1. Anasayfa
  2. Pdf Kitap Arşivi

Kurmacanın İnşası Pdf indir

Kurmacanın İnşası Pdf indir
0

Kurmacanın İnşası pdf indir, Tiyatro türünde kaleme alınan Kurmacanın İnşası kitap ile ilgili özet bilgiler. Kurmacanın İnşası kitabı yazar Oğuz Arıcı tarafından kaleme alınmıştır. Kurmacanın İnşası kitabı 344 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 12,5 x 19 ebatında olan Kurmacanın İnşası kitabın 1. Basım Habitus Kitap tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kurmacanın İnşası pdf oku, Kurmacanın İnşası PDF yandex, Kurmacanın İnşası PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kurmacanın İnşası PDF Oku

“Doğuştan yetenek” diye bir şey var mı? Oyun yazarlığı için doğuştan kabiliyetli mi olmak gerekir? Yoksa herkes eğitim yoluyla oyun yazarı olabilir mi? Yaratıcılığın, hayal gücünün, yazma becerisinin doğuştan gelen bir yetenek olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Lakin kimse dünyaya geldiğunda herhangi bir sanat kabiliyetiyle doğmuyor. Kendindeki kabiliyeti zamanla fark ediyor, üzerine gidiyor, bi hayli fazla çalışarak, kabiliyetinin bir esere dönüşmesi için zaman ve emek harcıyor.

Doğuştan gelen yetenek -eğer varsa- tek başına yeterli de değildir zaten. Söz konusu alanda bilgi birikimi, teknik eğitim ve gerekli çaba gösterilmezse tesadüfler dışında ortaya iyi bir eser koymak pek olabilecek değildir. Eğer bir hususta yeteri kadar istek duyuyorsanız ve isteğinizi elde etmek için sabırla ve haz alarak çalışıyorsanız “kabiliyetiniz” var demektir. Kurmacanın İnşası, oyun yazarlığı için bu kabiliyetinizi keşfetmeye, pratiğe dökmeye dönük ipuçları taşıyan sistematik bir yazma ve okuma yöntemidir.