1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Kur’an’daki İslam Pdf indir

Kur’an’daki İslam Pdf indir
0

Kur’an’daki İslam pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan Kur’an’daki İslam kitap ile ilgili özet bilgiler. Kur’an’daki İslam kitabı yazar Yaşar Nuri Öztürk tarafından kaleme alınmıştır. Kur’an’daki İslam kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2000 ile basılmıştır. ebatında olan Kur’an’daki İslam kitabın Yeni Boyut tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kur’an’daki İslam pdf oku, Kur’an’daki İslam PDF yandex, Kur’an’daki İslam PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kur’an’daki İslam PDF Oku

Kur’an’a göre din, Allah tarafından konan, korunan kozmik-ilahî ve evrensel bir realitedir. Bu realitede hüküm sahibi tektir: Yaratıcı Kudret yani Allah…. Peygamberlerin hem görevleri hem de büyüklükleri din koruyucu koyuculuğundan değil, Allah tarafından gönderilen dini tebliği etmelerinden kaynaklanır.
Din konusunun temel Kur’ansal perspektifi bu olduğu içindir ki, Cenabı Hak dinin adını da bizzat kendisi belirlemiş ve bu adın bile başka bir kuvvete nispet edilmesini önlemiştir.
Bu tespitin, yine Kur’an’ın beyanlarıyla bizi götürdüğü temel kabul şudur: Din adına hüküm ve söz yetkisi yalnız Allah’ındır ve Allah bu yetkisinden kaynaklanan verileri vahyin mesajları halinde Kur’an’da kristalleştirilmiş ve insanlığa “şüphesiz, çelişmesiz, açık, kesin, geniş bir şekilde” bir kitap göndermiştir.
(Önsöz’den)

Sayfa Sayısı: 736

Baskı Yılı: 1999

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yeni Boyut