1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Kur’an’a Göre Takva Pdf indir

Kur’an’a Göre Takva Pdf indir
0

Kur’an’a Göre Takva pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan Kur’an’a Göre Takva kitap ile ilgili özet bilgiler. Kur’an’a Göre Takva kitabı yazar Bayraktar Bayraklı tarafından kaleme alınmıştır. Kur’an’a Göre Takva kitabı 175 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 13,5 x 21 ebatında olan Kur’an’a Göre Takva kitabın 1. Basım Düşün Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kur’an’a Göre Takva pdf oku, Kur’an’a Göre Takva PDF yandex, Kur’an’a Göre Takva PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kur’an’a Göre Takva PDF Oku

Muttaki, takvayı yaşayan, onu hayata geçiren ve o manevî düzeyyi elde edendir. Günahlardan ve kötülüklerden, vahşi hayvandan kaçar gibi kaçıp sakınanlar, manevî bağışıklık sistemini sağlam tutan ve ilâhi emirleri yerine getirenler, mü’mindir. Takva sahibi olmak, olgun insan olmak manasına da gelmektedir. Allah’a karşı saygımızı ve sakınmamızı ifade eden takva, devamlı olarak artmaktadır. Bireysel takva artarama toplumsal takvada azalma olabilir. Günahlar, kötülükler, suçlar, doğru bilgi ile zihnin beslenememesi, dininhayata uygulanmasındaki sapmalar, durmadan takvayasaplanan ve derin yaralar açan hançerlere dönüşürler. Devamlı kanayan takva yürüyemez hale gelir. İşte o zamantoplum da kan kaybediyor demektir. Bu nedenle bu eserde takva kavramının bireysel ve toplumsal önemi üzerine durmayı hedefledik.

“Takva” ile alakalı bir çok kitap yazılmıştır. Biz bu kitaplardan biraz daha genel ve farklı olarak bakmak istedik. Her zamanki gibi referans kitabımız Kur’ân olmuştur. Takva konusuna Yüce Allah’ın “gösterdiği” (Nisa, 105) biçimde bakabilmek için Kur’ân’dan ayrılmadık.
“Allah’ın sana gösterdiği biçimde insanlar içinde hükmedesin diye, sana kitabı bir amaç için indirdik; o halde ihanet edenlere taraf olma!”