Din Kitapları

Kur’an ve Son İslam Pdf indir

Kur’an ve Son İslam pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan Kur’an ve Son İslam kitap ile ilgili özet bilgiler. Kur’an ve Son İslam kitabı yazar Gazi Özdemir tarafından kaleme alınmıştır. Kur’an ve Son İslam kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 2018 ebatında olan Kur’an ve Son İslam kitabın Şira Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kur’an ve Son İslam pdf oku, Kur’an ve Son İslam PDF yandex, Kur’an ve Son İslam PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kur’an ve Son İslam PDF Oku

Allah’ın Tek Dini İslâm,
Muhkem-Değişmez Ana Kurallar Bütünüdür
HARAMLAR, İSM’LER ve GÜNAHLARDIR
“İSLÂM” demek, tek ilâh olarak Allah’a şirk koşmaksızın iman etmek, böylece “Sevgi, barış, hoşgörü ve araştırma; ürettikleri ile fayda sağlama” temelli bir yaşamda olmak demektir. Böyle bir yaşama yönelik yapılması yasak olanlar ile yapılması istenen kurallar bütünü “DİN” ifadesi ile tanımlanmaktadır. Her biri birer farz kural olan yasakları çiğnemek “HARAM”, yapılması birer farz olarak istenenleri yapmamak ise “GÜNAH” diye isimlendirilmektedir.

“DİN” adı verilen bu kurallar bütünü, toplumların değişen sosyo-ekonomik yapılarına göre farklı zamanlarda değiştirilmiş ve bu değişiklikler peygamberler aracılığıyla insanlara tebliğ edilmiştir. Kurallar değişse bile bu kurallar, daima Allah’ın tek dini “İSLÂM” ismi altında gönderilmiş ve bu düzenleme, Kur’an ile sonlandırılmıştır.

 

Çünkü her kim, tüm peygamberlerin açıkladıği ve şirk koşmadan yalnızca Allah’a tam bir teslimiyetle iman etmek olan İslam’dan başka bir din ararsa, Allah tarafından bu dini ve çabası kabul görmeyecek ve ahrette de kaybedenlerden olacaktır.

(Al-i İmran Suresi; ayet: 85)

 

Böylelikle Kur’an, “SON İSLÂM”ın kaidelerinı, önceki kitaplar olan Tevrat ve İncil ise “ÖNCEKİ İSLÂM”ın kaidelerinı içermektedirler.

Çünkü Ben bugün dininize son şeklini verdim, böylece  din ile alakalı nimetimi artık sonlandırdım ve sizin için din olarak İslâm’ı tamamlayıp onayladım.

(Maide Suresi; ayet: 3)

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu