1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Kuran Meal – Tefsir Pdf indir

Kuran Meal – Tefsir Pdf indir
0

Kuran Meal – Tefsir pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan Kuran Meal – Tefsir kitap ile ilgili özet bilgiler. Kuran Meal – Tefsir kitabı yazar Mehmet Okuyan tarafından kaleme alınmıştır. Kuran Meal – Tefsir kitabı 632 sayfadan oluşmakta olup 2. Hamur ile basılmıştır. 16 x 24 ebatında olan Kuran Meal – Tefsir kitabın 1. Basım Haliç Üniversitesi Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kuran Meal – Tefsir pdf oku, Kuran Meal – Tefsir PDF yandex, Kuran Meal – Tefsir PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kuran Meal – Tefsir PDF Oku

Ülkemizde yazılmış 300’ün üzerinde meal yer alırken, yeni bir meal daha yazmak için mühim bir gerekçemiz olmalıydı. Hazırlamış olduğumuz bu meali diğer meallerden ayıran nokta, verdiğimiz dipnotlar aracılığıyla, bir ayetin konuyla alakalı benzer diğer ayetlerle birlikte basit bir şekilde okunmasını sağlayacak sistematik bir ağ barındırmasıdır.

Kur’an ayetleri bizzat Yüce Allah tarafından bilgisi verildiğı için bize düşen görev, hangi ayetin hangi ayeti açıkladığını bulmaya çalışmaktır. Bu amaçla bütüncül bir tefsir çalışması yapmak, ayetlerin birbiriyle anlam ilişkisini görmede son derece mühimdir.

Biz Kur’an Meal-Tefsiri hazırlamadan önce 2008 senesinde başlayıp 2020 senesinde bitirme aşamasına geldiğimiz 30 ciltlik bir Kur’an tefsiri kaleme aldık. Kur’an Meal-Tefsiri yazmaya başlamadan önce Kur’an tefsiri çalışması yaparak, hem ayetlerin kendileri ile ilgili geniş bir şekilde bilgi sahibi olabilmeyi hem de diğer ayetlerle olan anlam ilişkilerini daha kapsamlı bir biçimde kurabilmeyi amaçladık.

İşte elinizdeki Kur’an Meal-Tefsir seneler süren Kur’an tefsiri çalışmamızın sonunda ulaşabildiğimiz noktadır.