1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Kur’an-ı Kerim Türkçe Meal Pdf indir

Kur’an-ı Kerim Türkçe Meal Pdf indir
0

Kur’an-ı Kerim Türkçe Meal pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan Kur’an-ı Kerim Türkçe Meal kitap ile ilgili özet bilgiler. Kur’an-ı Kerim Türkçe Meal kitabı yazar Elmalılı Hamdi Yazır tarafından kaleme alınmıştır. Kur’an-ı Kerim Türkçe Meal kitabı Türkçe sayfadan oluşmakta olup 2016 ile basılmıştır. ebatında olan Kur’an-ı Kerim Türkçe Meal kitabın Yılmaz Basım tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kur’an-ı Kerim Türkçe Meal pdf oku, Kur’an-ı Kerim Türkçe Meal PDF yandex, Kur’an-ı Kerim Türkçe Meal PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kur’an-ı Kerim Türkçe Meal PDF Oku

Kur’an, Allah’ın (cc) insanlara hidayet rehberi olarak indirdiği son Kitap’tır. Müslümanlar olarak Kur’an’a karşı ilk vazifemiz, bize açıkladıği hakikatlerin hak olduğunu tasdik etmek ve okuyup manasını anlayarak gereğini yerine getirmektir.

Kur’an’ı anlamanın en kestirme yolu ise onu kendi dilimizden okumaktır. Atatürk, Kur’an’ın insanımız tarafından bilinmesinı istemiş ve bu hususta çalışmalar başlatmıştır.

“Milletimiz Kur’an-ı Arapça okuyamadıkları için ne dediğini anlamazlar. Şimdiye kadar halkın kavrayabileceği düzeyde Kur’an-ı Kerim’in Türkçeye tercümesi de yapılmamıştır. Kur’an’ı tamamen ezberleyecek düzeyde dinine âşık olan Türk milletinin, kutsal kitabın bu yüce anlamını istediği gibi anlayabilmekten yoksun bırakmak doğru değildir.” diyen Atatürk, Kur’an’ın Türkçeye çevrilmesi düşüncesini ilk kez 14 Ağustos 1923’te devletin eğitim politikasını belirleyecek heyete anlatmıştır.

Kur’an’ın Türkçeye çevirisi konusu, 21 Şubat 1925 tarihinde de TBMM’de Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bütçesi görüşülürken gündeme gelmiş ve bütçeye 20.000 lira ek bir ödenek konularak elinizdeki meal meydana getirilmiştir.

Türk milletinin kendi dili ile Kur’an’ı anlaması için Atatürk tarafından başlatılan bu hareketin neticesinden bugün milyonlarca insan istifade etmektedir.

Sayfa Sayısı: 400

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yılmaz Basım