1. Anasayfa
  2. Din Kitapları

Kur’an Bana Ne Diyor?-İniş Sırası Üzerinden Pdf indir

Kur’an Bana Ne Diyor?-İniş Sırası Üzerinden Pdf indir
0

Kur’an Bana Ne Diyor?-İniş Sırası Üzerinden pdf indir, İslamiyet türünde kaleme alınan Kur’an Bana Ne Diyor?-İniş Sırası Üzerinden kitap ile ilgili özet bilgiler. Kur’an Bana Ne Diyor?-İniş Sırası Üzerinden kitabı yazar Veli Tahir Erdoğan tarafından kaleme alınmıştır. Kur’an Bana Ne Diyor?-İniş Sırası Üzerinden kitabı 13,5 x 21 sayfadan oluşmakta olup Şamua ile basılmıştır. 2019 ebatında olan Kur’an Bana Ne Diyor?-İniş Sırası Üzerinden kitabın Bilgeoğuz Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yazımızda Kur’an Bana Ne Diyor?-İniş Sırası Üzerinden pdf oku, Kur’an Bana Ne Diyor?-İniş Sırası Üzerinden PDF yandex, Kur’an Bana Ne Diyor?-İniş Sırası Üzerinden PDF Drive gibi indirme linklerinden indirebilirsiniz.

Kur’an Bana Ne Diyor?-İniş Sırası Üzerinden PDF Oku

Şu özelliklere sahip olan bir meal arıyorum;
–  Öncekilerin tekrarı olmayacak,
–  Akıcı ve anlaşılır olacak,
–  Hurafelerden arınmış, sahih ve sağlam bilgiyi öne çıkaracak,
–  Her ayete Kur’ân bütünlüğü içinde bakacak,
–  Meal okumaya yeni başlayanları dikkate alacak,
–  Açıklamaları ile bilinmesi zor olan ayet bırakmayacak,
–  Meal, tefsir ve siyer üçlüsü ile üçü bir arada olacak,
–  Bana hitap eden bir dille yazılacak,
–  “Kur’ân Bana Ne Diyor?” soruma yanıt verecek…

Bu özelliklere sahip olan bir meal arıyorsanız, “İniş Sırası Üzerinden Kur’an Bana Ne Diyor?” ismiyle size sunulan bu eser, aradığınız özelliklere sahip olduğu gibi, daha fazlasını da siz değerli okurlarımıza sunuyor.

Meal, Peygamber Efendimizin (sav) yirmi üç yıllık Peygamberlik yaşamını, yirmi üç bölüm olarak konu alıyor. Her bölümde o yıl inen sûre, ayet ve ayetler içinde geçen Esmâü’l Hüsnâ ve Peygamber kıssaları üzerinden verilen mesajlara dikkat çekiliyor. Bu meali aldığınızda, onlarca tefsir, hadis ve siyer kitabından yüzülmüş bilgiyle yoğrulup zenginleşmiş, önceki meallerin tekrarı olmayan, meal dünyasına yöntem noktasında bir çok yenilik katan bir esere sahip olmuş olacaksınız.